viaplay
Grafika z logo Viaplay (źródło: Viaplay)

OGROMNA PODWYŻKA ceny subskrypcji Viaplay! Sprawdź, ile zapłacisz

Pojutrze minie rok od dnia, w którym Viaplay zaczął być dostępny dla klientów z Polski. Serwis przygotował jednak dla oglądających nieprzyjemną niespodziankę na swoją pierwszą rocznicę w Polsce. Okazuje się bowiem, że cena subskrypcji zostanie podniesiona. Czy da się uniknąć podwyżki? Istnieje pewien sposób, żeby płacić mniej przez dłuższy czas.

Ile kosztuje subskrypcja Viaplay?

Od samego początku cena subskrypcji w Polsce pozostawała taka sama i wynosiła 34 złote. Ponadto zainteresowani sprawdzeniem, co oferuje ten serwis, mogli skorzystać z miesięcznego, darmowego okresu próbnego. Promocja ta nie jest jednak już dostępna – trwała do listopada 2021 roku. Na swoją pierwszą rocznicę platforma przygotowała niezbyt miłą niespodziankę dla użytkowników.

Obecnie klienci mogą wybrać dwa rodzaje subskrypcji: miesięczną w cenie 34 złote za miesiąc i roczną za 399 złotych (33,25 złotych za miesiąc). Patrząc z tej perspektywy, nie ma większego znaczenia, czy ktoś zdecyduje się na miesięczną, czy na roczną, bowiem różnica jest minimalna – wynosi zaledwie 9 złotych w skali roku.

Nowa cena subskrypcji Viaplay

Okazuje się jednak, że te ceny ulegną zmianie. Na stronie, za pośrednictwem której można wykupić subskrypcję, widnieje bowiem informacja, że każdy, kto zdecyduje się na pakiet odnawiany automatycznie co miesiąc, do 28 lutego 2023 roku będzie płacił 34 złotych miesięcznie, a od 1 marca 2023 roku już 55 złotych za każdy miesiąc.

Viaplay nowy cennik nowa cena ile kosztuje subskrypcja
fot. Tabletowo.pl

W takiej sytuacji wykupienie subskrypcji na rok opłaca się już o wiele bardziej, ponieważ pozwoli zaoszczędzić więcej pieniędzy w skali roku. Trzeba też zauważyć, że aktualna oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, zatem w sytuacji, gdy ktoś wykupi roczną subskrypcję ostatniego dnia bieżącego roku, zaoszczędzi najwięcej, skoro cena za miesiąc wzrośnie do 55 złotych od 1 marca 2023 roku.

Należy również brać pod uwagę możliwość, że skoro obecna oferta jest ważna do końca 2022 roku, to od początku 2023 roku serwis może podwyższyć opłatę za roczną subskrypcję. Jeśli zatem ktoś jest wiernym użytkownikiem Viaplay, powinien pamiętać o podwyżkach i wybrać odpowiedni dla siebie moment na przedłużenie subskrypcji na tej platformie.

Nie można bowiem całkowicie uniknąć podwyżki (chyba że definitywnie rezygnując z dostępu), ale da się maksymalnie odwlec moment, od którego trzeba będzie płacić więcej.