telewizor TV telewizja
fot. mohamed_hassan / Pixabay

Kolejny serwis VOD zapowiada wejście do Polski!

Dopiero co opadł kurz po oficjalnej zapowiedzi wejścia HBO Max do Polski, a już pojawiła się informacja, że kolejny serwis z wideo na żądanie wkrótce będzie dostępny w kraju nad Wisłą. Czym jest SkyShowtime i jakie treści znajdą w nim widzowie?

Kolejny serwis VOD zapowiada wejście do Polski!

Wprowadzenie serwisu SkyShowtime do Polski po raz pierwszy zostało zapowiedziane już w sierpniu 2021 roku, lecz od tamtej pory temat ucichł i prawdopodobnie większość mieszkańców kraju nad Wisłą zdążyła już o tym zapomnieć.

SkyShowtime logo SVOD
źródło: Comcast Corporation, ViacomCBS Inc.

Okazuje się jednak, że była to cisza przed burzą, ponieważ dziś Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. wspólnie ogłosiły uzyskanie pełnej zgody organów regulacyjnych na uruchomienie nowego serwisu streamingowego. Według przekazywanych informacji, SkyShowtime będzie dostępny jeszcze w 2022 roku w ponad 20 europejskich krajach obejmujących 90 mln gospodarstw domowych.

Oprócz Polski, na liście znajdują się również: Albania, Andora, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Cennik i szczegółowa oferta nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. Zapowiedziano natomiast, że klienci dostaną dostęp do 10 tysięcy godzin treści oraz „duży wybór gatunków przeznaczonych dla zróżnicowanej pod względem wieku widowni”. W bibliotece zostaną umieszczone m.in. filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy i premierowe filmy, a także programy lokalne i produkcje dokumentalne.

SkyShowtime logo SVOD
źródło: Comcast Corporation, ViacomCBS Inc.

Monty Sarhan, dyrektor generalny SkyShowtime, zadeklarował, że „nowy, atrakcyjny serwis rozrywkowy” zapewni „widzom szeroki wybór najlepszych na świecie treści”. Odważne słowa, patrząc na to, ile zróżnicowanych treści mogą oglądać mieszkańcy kraju nad Wisłą w innych serwisach VOD.

Spółka joint venture SkyShowtime firm Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. ma w posiadaniu m.in. filmy i seriale – oryginalne produkcje z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym również tytuły sygnowane przez NBCUniversal, Universal Pictures, Sky Studios, Peacock, Paramount+, SHOWTIME, Paramount Pictures i Nickelodeon.