księgarnia-amazon-książki-półki-papierowe-wydania
źródło: pixabay.com

Lubisz papierowe wydania książek? Amazon oferuje druk na życzenie

Jesteś autorem i chcesz wydać papierową wersję swojej książki, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Amazon oferuje teraz nową usługę druku na życzenie, a cały proces ma być maksymalnie skrócony i tak prosty, jak to tylko możliwe.

Amazon wychodzi poza e-commerce

Amazon rozwija się coraz prężniej na polskim rynku. Popularna firma handlowa stale oferuje klientom nowe funkcje i rzeczy, które wcześniej nie były dostępne. Produkty amerykańskiego giganta nie dotyczą przecież już tylko e-commerce, ale także innych segmentów rynku. Polacy mogą korzystać z oferty Prime Video, Prime Gaming czy abonamentu Prime na cały rok (wciąż dostępnego w bardzo atrakcyjnej cenie, która może wkrótce ulec podwyższeniu).

Firma w swojej ofercie posiada także czytniki do książek Kindle, które mają sporą rzeszę fanów. Coraz więcej ludzi regularnie przekonuje się do czytania elektronicznych wydań ulubionych powieści, ale dalej istnieje całkiem duża społeczność woląca tradycyjne, papierowe książki. Teraz Amazon przygotował dla niej nową usługę, dostępną już w naszym kraju, a mianowicie druk na życzenie.

książka-okulary-papier-telefon-czytanie-amazon
źródło: pixabay.com

Druk na życzenie w Amazon

We wtorek, 06 września 2022 roku, biuro prasowe amerykańskiej firmy poinformowało, że firma udostępniła w naszym kraju nową usługę, czyli druk książek na życzenie. Dzięki niej niezależni twórcy mogą samodzielnie publikować swoje dzieła zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie. Jak to dokładnie działa?

Po złożeniu zamówienia przez klienta na konkretne książki, te następnie są drukowane i wysyłane we wskazany adres czytelnika. Cały proces jest maksymalnie uproszczony, a dzięki temu ludzie mogą szybko dostać wybrane produkty.

Usługa druku na życzenie Amazon znacznie ułatwia uznanym autorom, jak i początkującym pisarzom udostępnianie dzieł w formie fizycznych książek milionom czytelników na całym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani jej uruchomieniem.Mourad Taoufiki, dyrektor generalny Amazon.pl

Według informacji podanych na stronie Kindle Direct Publishing, wprowadzenie książki ma zająć mniej niż pięć minut, a w sklepie Kindle powinna być dostępna w ciągu 72 godzin. Od każdej sprzedanej sztuki autor ma dostać nawet 60% zysku.