Posiadasz kartę Nvidia? Zaktualizuj sterownik, jeśli chcesz grać w Microsoft Flight Simulator

Nowa duża gra pojawia się na rynku? Nie może więc zabraknąć nowych sterowników od firmy Nvidia! A wraz z nim do grona monitorów wspierających technologie G-SYNC dołącza aż osiem nowych konstrukcji.

Wsparcie dla Microsoft Flight Simulator i World of Warcraft: Shadowlands

Dziś swoją premierę ma Microsoft Flight Simulator, jedna z najpiękniejszych gier ostatnich lat — rozpisywać się tu o niej nie będę, bo wszystkich zainteresowanych zapraszam do wczorajszej obszernej recenzji gry przygotowanej przez Kubę.

Jednak jak to przy premierze dużych i wymagających gier bywa, Nvidia przygotowała specjalną aktualizację swoich sterowników do kart graficznych, która w pewnym stopniu powinna poprawić działanie wspomnianej gry. Sterownik zapewnia również optymalizacje dla gier Total War Saga: Troy, a także Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.

Drugą, nie mniej ciekawą rzeczą jest zapowiedziane jakiś czas temu wsparcie dla technologii RTX w becie World of Warcraft: Shadowlands. Nareszcie wszyscy posiadacze odpowiednich kart Nvidii mogą skorzystać z dobrodziejstw ray tracingu w prawie już 16-letniej grze Blizzarda. Co ważne, takie projekty jak Quake II z RTX udowadniają, że starsze tytuły bardzo dużo zyskują na implementacji ray tracingu.

Osiem nowych monitorów zgodnych ze standardem G-SYNC

G-SYNC to jeden z ciekawszych i bardziej przydatnych projektów Nvidii ostatnich lat. Technologia ta (w wielkim skrócie) pozwala w znaczącym stopniu skrócić czas reakcji potrzebny do wyświetlenia klatek z gry, co pozwala na wygenerowanie obraz wyższej jakości.

Najnowsze modele, które uzyskały certyfikat G-SYNC Compatible to:

  • Acer XB273U GX,
  • Acer VG272 LV,
  • Acer XV272 LV,
  • Acer CP5271U V,
  • Acer X34 GS,
  • ASUS PG329,
  • IO Data GC252UXm
  • Lenovo Y25-25.

W sumie monitory wspierające technologię G-SYNC jest już 110, a ich aktualną listę znajdziecie na specjalnej stronie Nvidii.

Ponadto, już dziś Nvidia powinna udostępnić nowy sterownik do Nvidia Studio, który dedykowany jest wszystkim twórcom kreatywnym.