G-SYNC trafi na telewizory OLED od LG

Przedstawiciele firmy LG poinformowali o rozpoczęciu aktualizacji oprogramowania tegorocznych telewizorów wykonanych w technologii OLED. Najważniejszą zmianą, jaką wnosi aktualizacja, jest wsparcie dla technologii NVIDIA G-SYNC, która uczyni telewizory jeszcze lepszymi w grach komputerowych.

Zalety technologii OLED, którą LG wykorzystuje do produkcji swoich topowych telewizorów są nie do przecenienia. Żywe, nasycone kolory, prawdziwie głęboka czerń, bardzo wysoki kontrast to tylko przykładowe spośród bardzo licznych. Dotychczas nie była to jednak technologia polecana do zastosowania w grach komputerowych, zwłaszcza gdy granie miało być głównym zastosowaniem. Dzięki zastosowaniu G-SYNC od Nvidii może się tutaj wiele zmienić.

Telewizory, na które trafi technologia Nvidii zyskają, przede wszystkim, na optymalizacji wyświetlanego obrazu. G-SYNC służy bowiem temu, by maksymalnie skrócić czas reakcji potrzebny do wyświetlenia kolejnych klatek z gry oraz wygenerować obraz najwyższej jakości. Dzięki temu, jak zapowiada LG, telewizory OLED z 2019 roku ustanowią nowy poziom satysfakcji z gier.

Kto i kiedy otrzyma G-SYNC?

Technologia NVIDIA G-SYNC trafi do następujących modeli telewizorów LG OLED: E9 (55 i 65 cali), C9 (55,65, 77 cali) oraz B9 (55 i 65 cali). Wszystkie pochodzą z roku modelowego 2019, na tę chwilę nie ma żadnych informacji o udostępnieniu G-SYNC poprzednim generacjom OLEDów.

Aktualizacja rozpocznie się już w tygodniu od 4 do 10 listopada 2019 roku. Jako pierwsi otrzymają ją klienci zamieszkujący terytorium Ameryki Północnej. Producent obiecuje, że pozostałe regiony, w tym Europa będą cieszyć się aktualizacją do końca grudnia.

Pojawienie się G-SYNC w telewizorach OLED oznacza, że urządzenia te stały się właściwie kompletne do zastosowań użytkownika domowego. Działanie technologii wymaga testów praktycznych, jednak wydaje się, że Koreańczykom udało się połączyć ogień z wodą i zaproponować sprzęt, który sprawdzi się świetnie w oglądaniu filmów i seriali, dzięki niespotykanym w żadnej innej technologii kolorom, a także w grach komputerowych gdzie do redukcji ewentualnych opóźnień i przekłamań posłuży G-SYNC.

Na tą chwilę to bardzo daleki od realizacji scenariusz, jednak istnieje możliwość, że ze względu na poprawę wyglądu gier komputerowych na telewizorach znajdą się osoby gotowe zastąpić konsolę wydajnym komputerem do gier.

Źródło: informacja prasowa, LG