smartfon Xiaomi Mi 11 smartphone
Xiaomi Mi 11 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi 11 szybko pożegnał się z tytułem najwydajniejszego smartfona z Androidem

Fortuna kołem się toczy i nic nie dane jest na zawsze. Xiaomi Mi 11 właśnie się o tym przekonał, w najgorszym możliwym momencie. Wiemy, jakie były najwydajniejsze smartfony z Androidem w minionym miesiącu i jeszcze pachnący świeżością flagowiec marki Xiaomi nie jest już na pierwszym miejscu.

AnTuTu przestało być wyrocznią, jednakże to właśnie dzięki temu benchmarkowi wiemy, jakie są najwydajniejsze smartfony z Androidem (i nie tylko, bo przygotowywane są też podobne rankingi w przypadku urządzeń z iOS). W styczniu 2021 roku widać zmianę na pierwszym, najważniejszym miejscu zestawienia.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach wg AnTuTu – styczeń 2021 roku. Xiaomi Mi 11 już nie na 1. miejscu

Dzięki temu, że Xiaomi Mi 11 został zaprezentowany już w grudniu 2020 roku i jako pierwszy flagowiec na rynku otrzymał topowy procesor Qualcomm Snapdragon 888, momentalnie ulokował się na pierwszym miejscu w rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem w Chinach w grudniu 2020 roku.

Jego panowanie nie trwało jednak długo, bo wystarczył jeden miesiąc, aby doszło do zmiany na fotelu lidera – w styczniu 2021 roku przypadł on już Vivo iQOO 7, który w trakcie przeprowadzonych przez cały miesiąc testów (w Chinach) „wykręcił” średnio 728784 punkty, czyli ponad 23 tysiące więcej niż Xiaomi Mi 11!

Co więcej, nowy flagowiec Xiaomi tylko minimalnie wyprzedził Huawei Mate 40 Pro+ z procesorem HiSilicon Kirin 9000. Przy okazji można przypomnieć, że układ ten podobno trafi też do serii Huawei P50 i Mate 50 oraz składanego Mate X2, który zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach wg AnTuTu - styczeń 2021 roku
Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach – styczeń 2021 roku (źródło: AnTuTu)

Zaskakujące jest także to, że najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach w styczniu 2021 roku nie miały na pokładzie procesora Qualcomm Snapdragon 865+, tylko jego słabszą wersję. Po raz ostatni widzieliśmy go w podobnym rankingu za listopad 2020 roku.

Źle się złożyło, że AnTuTu opublikowało już swój najnowszy ranking, ponieważ na najbliższy poniedziałek, 8 lutego 2021 roku, zaplanowano globalną premierę Xiaomi Mi 11. Producent nie będzie mógł się już pochwalić, że jest to najwydajniejszy smartfon z Androidem na rynku.

Ponadto spodziewamy się, że w lutym zajdą jeszcze większe zmiany, bo najwydajniejsze smartfony z Androidem i procesorem Snapdragon 865 będą musiały ustąpić miejsca tym z układem Snapdragon 870 (pierwszym jest Motorola Edge S).