Huawei Mate 40 Pro
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Mate 40 Pro+ pod tym względem jest najlepszy. Smartfon nie ma sobie równych

Huawei Mate 40 Pro+ to aktualnie topowy smartfon w ofercie Huawei. Flagowiec pokazuje się od najlepszej strony, a pod jednym względem jest bezapelacyjnie najlepszy.

Huawei Mate 40 Pro+ najwydajniejszy wg AnTuTu

Pierwsze dwa miejsca w najnowszym rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu zajmują kolejno Huawei Mate 40 Pro+ oraz Huawei Mate 40 Pro. Oba są wyposażone w procesor Kirin 9000, produkowany z wykorzystaniem 5-nm procesu technologicznego, i nie mają sobie równych.

I nie będą miały jeszcze przez kilka miesięcy, a konkretniej do czasu zaprezentowania pierwszych flagowców z najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Wtedy też możemy spodziewać się przetasowania na liście najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu.

Moc procesorów wykonanych w 5-nm procesie robi wrażenie, a gdy dodamy do tego jeszcze autorskie pamięci flash Huawei SFS 1.0, które są prawie dwukrotnie szybsze od UFS 3.1, dostajemy jasną informację, dlaczego Mate 40 Pro+ jest najwydajniejszy wg AnTuTu.

Najwydajniejszy wg AnTuTu – kolejne miejsca także dla chińskich producentów

Trzecie miejsce w rankingu AnTuTu zajmuje kolejny chiński producent, Xiaomi, z modelem Mi 10 Ultra. Co ciekawe, smartfon ten w porównaniu do poprzedniego miesiąca nieco poprawił wynik, przeskakując w tabeli zarówno Redmi K30S Extreme Edition jak i vivo X50 Pro+.

Na następnych miejscach uplasowały się dwie kolejne propozycje od vivo, a konkretnie modele iQOO 5 i iQOO 5 Pro. Jedyny smartfon, nie pochodzący z Chin, czyli Asus ROG Phone 3, stracił w porównaniu do poprzedniego zestawienia dwie lokaty i obecnie plasuje się na 9. miejscu.

Najlepszy i najwydajniejszy wg AnTuTu w półce premium
Fot. AnTuTu

Snapdragon 865 Plus nie taki mocny?

Ciekawostką jest fakt, iż smartfony z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ na pokładzie zajęły dopiero ostatnie dwa miejsca, podczas gdy znacznie wyżej w rankingu możemy znaleźć aż pięć modeli wyposażonych w jego poprzednią wersję.

Ranking smartfonów z półki średniej wiele się nie zmienił

Najlepszy i najwydajniejszy wg AnTuTu w półce średniej
Fot. AnTuTu

Redmi 10X 5G jest najwydajniejszy wg AnTuTu w półce średniej, podczas gdy jego droższy brat, Redmi 10X Pro 5G, stracił drugą lokatę na rzecz Huawei nova 7, który pojawił się po raz pierwszy w zestawieniu benchmarku.

Na kolejnych miejscach znajdziemy głównie smartfony z procesorami Kirin 985 oraz Kirin 820. Najwydajniejszy układ w średniej półce należy jednak do firmy MediaTek i modelu Dimensity 820.