Składany Huawei Mate X2 odkryje przed nami swoje sekrety jeszcze w lutym!

Przez długi czas Huawei nawet nie zbliżało się do Samsunga, jeśli chodzi o składane smartfony. Koreańczycy ewidentnie radzą sobie w tym sektorze lepiej. Pytanie, co zmieni premiera Huawei Mate X2.

Reklama

Huawei musi nadganiać straty do Samsunga

Wydaje się, że ostatnio Huawei głównie gasiło pożary związane z ograniczeniami działalności w Europie i zajmowało się główkowaniem, co zrobić z blokadami korzystania z usług Google’a. W tym samym czasie Samsung przeznaczał środki na rozwój technologii pomagających ulepszać dotychczasowe składane smartfony i testować nowe rozwiązania. Choć Chińczycy nie mieli komfortu takiej niezmąconej niczym swobody twórczej, nie poddawali się. Dlatego od czasu do czasu w sieci pojawiały się informacje o nowym „składańcu” Huawei.

Pierwsze sygnały dotyczące Huawei Mate X2 wskazywały na to, że będzie to urządzenie składające się do wewnątrz, a więc nie kontynuujące dość dziwnego i raczej mało praktycznego pomysłu z Huawei Mate Xs, który „wywijał” wyświetlacz na zewnątrz. Prawdę mówiąc grafika, która towarzyszy zaproszeniu na wydarzenie poświęcone nowej generacji składanego smartfona niewiele pomaga.

Huawei Mate Xs foldable smartphone
Huawei Mate Xs (źródło: Huawei)

Huawei Mate X2 już 22 lutego

Gdyby przyjrzeć się grafice zapowiadającej konferencję Huawei zaplanowaną na 22 lutego, trudno jednoznacznie orzec, czy potwierdza ona, czy zaprzecza dotychczasowe doniesienia o zmianie konstrukcji składanego smartfona Huawei.

Perspektywa grafiki promocyjnej jest ustawiona tak, że obraz może przedstawiać zarówno fragment urządzenia z wyświetlaczem składanym do środka, jak i takiego z ekranem na zewnętrznej stronie obudowy, choć osobiście bardziej logiczna wydaje mi się ta pierwsza opcja. Przemawia za nią subtelne odbicie górnej klapki w dolnej części ekranu.

Wyświetlacz składany do środka ma niewątpliwe zalety. Przez większość czasu jest chroniony, a nie wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, jak w Mate X i jego następcy.

Huawei jeszcze dużo rzeczy przed nami ukrywa. Mate X2 poznamy dopiero za niecałe trzy tygodnie – do tego czasu z pewnością do sieci przedrą się jakieś dodatkowe grafiki czy zdjęcia wyjątkowego składanego smartfona. Chętnie byśmy się im przyjrzeli.