AnTuTu
fot. Pexels

AnTuTu ma nowego króla. Zgadnijcie, kto nim został

Wyścig, w którym nagrodą jest tytuł najwydajniejszego smartfona, prawdopodobnie nigdy się nie zakończy. Bo nawet jeśli któremuś uda się go zdobyć, to bardzo szybko spada z pierwszego miejsca na podium. W najnowszym rankingu AnTuTu doszło do kolejnego przetasowania.

Każdego roku debiutują nowe procesory z najwyższej półki, które ustawiają poprzeczkę jeszcze wyżej. Najmocniejszym zawodnikiem w tym segmencie niewątpliwie jest Qualcomm, ale konkurencja również pokazuje się od najlepszej strony. Cały czas widzimy postęp i prawdopodobnie nigdy nie dojdziemy do momentu, w którym nie będzie się dało zrobić kolejnego kroku naprzód.

AnTuTu jest jednym z najlepszych źródeł informacji o ogólnej wydajności urządzeń mobilnych, w tym smartfonów z Androidem. Dzięki temu benchmarkowi możemy zobaczyć, jak duży postęp robią producenci procesorów, a najciekawszy jest naturalnie segment sprzętów z topowymi układami.

Jako że 2020 rok się już zakończył, a wraz z nim grudzień, AnTuTu nie mogło sobie odmówić stworzenia rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem, które uzyskały najlepsze wyniki podczas testów, przeprowadzonych w ostatnim miesiącu ubiegłego roku.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem według AnTuTu – grudzień 2020 roku

Gwoli ścisłości wypada zaznaczyć, że niniejszy ranking uwzględnia jedynie testy przeprowadzone w Chinach. W TOP 10 znajdują się smartfony, które nie są (jeszcze) dostępne poza granicami Państwa Środka, w tym Numer Jeden, czyli Xiaomi Mi 11.

Najnowszy flagowiec Xiaomi w konfiguracji 12 GB/256 GB z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 zdobył średnio 708425 punktów i minimalnie wyprzedził dotychczasowego „króla AnTuTu”, tj. Huawei Mate 40 Pro+. Co ciekawe, ten ostatni w grudniu radził sobie jeszcze lepiej niż w listopadzie, bowiem po raz pierwszy udało mu się przekroczyć barierę 700 tysięcy punktów.

najwydajniejsze smartfony z Androidem grudzień 2020 Chiny AnTuTu
Ten ranking stworzono na podstawie testów wykonanych przez użytkowników w Chinach w ciągu całego grudnia 2020 roku (źródło: AnTuTu)

Lada chwila w rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu zajdzie jeszcze więcej zmian, ponieważ wkrótce do sprzedaży trafią kolejne modele z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 (m.in. flagowce Samsunga z serii Galaxy S21, które w Chinach będą sprzedawane w tym właśnie układem, a także Xiaomi Mi 11 Pro).

Wkrótce po premierze swojego nowego, topowego procesora, Qualcomm podawał, że na urządzeniu testowym z platformą mobilną Snapdragon 888 udało się uzyskać nawet 735439 punktów w AnTuTu. Tylko od producentów zależy, ile ostatecznie uda im się wycisnąć, bo mają duże pole do popisu (na wynik ma jednak wpływ szereg różnych czynników).