Sklep Google Play Store
(fot. Tabletowo.pl)

Mroczniejszy Google Play dostępny dla wszystkich

Podczas instalacji aplikacji, szukania nowej gry czy kupna filmu nie będziemy już musieli oglądać przesadnie białego interfejsu. Google Play otrzymał właśnie ciemny motyw.

Google Play z Dark Mode

Firma z Mountain View podążą za obecnym trendem na rynku oprogramowania i wprowadza opcjonalny ciemny motyw w kolejnych usługach, aplikacjach i całym systemie operacyjnym. Tym razem przyszła kolei na oficjalny sklep z aplikacjami na Androida.

Google za pośrednictwem Twittera poinformowało, że każdy użytkownik otrzymał opcją aktywowania ciemniejszych kolorów w Google Play. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji Google, nie mamy do czynienia po prostu z czarnym tłem. W przeciwieństwie do Apple, firma stawia na ciemnoszarą kolorystykę.

Całość wygląda po prostu dobrze i spójnie. Nie znalazłem miejsc, w których widać jeszcze białe tło. Ciemny motyw powinien pozytywnie wpłynąć na komfort używania sklepu w ciemniejszych pomieszczeniach i nocą.

Na urządzeniach z zainstalowanym Androidem 10 ciemny motyw powinien włączyć się automatycznie, dostosowując się do globalnych ustawień systemu. Natomiast właściciele smartfonów ze starszymi wersjami Androida muszą przejść do ustawień Google Play. Następnie w sekcji „Motyw” należy wybrać pozycję „Ciemny”.

Google Play z Dark Mode. (fot. Tabletowo.pl)

Niektórzy mogli mieć już dostęp do mroczniejszego wydania sklepu z aplikacjami. Google wcześniej zaczął wdrażać Dark Mode, ale teraz jest on wprowadzany u wszystkich użytkowników. W związku z tym, że nowość udostępniania jest stopniowo, to jeszcze nie każdy może wiedzieć sekcję „Motyw”. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać. Ciemny motyw powinien pojawić się w ciągu najbliższych dni.

Dark Mode i Google

Jak już wcześniej wspomniałem, firma z Mountain View wprowadza mroczniejsze kolory w wielu aplikacjach. Dark Mode oferowany jest w Dysku Google, YouTube, Tłumaczu Google, Gmailu, Asystencie Google czy notatkach Google Keep.

Uważam, że zmiany jak najbardziej na plus. Szkoda tylko, że cały proces wdrażania ciemnych motywów przebiega dość powoli. Ponadto, wciąż znajdziemy aplikacje i usługi Google, które straszą przesadnie białym tłem. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

źródło: GSMArena, Google