Sklep Google Play Store
(fot. Tabletowo.pl)

Google Play z Dark Mode – wybrańcy mogą już przejść na ciemną stronę

Google sukcesywnie wdraża ciemny motyw do kolejnych aplikacji, co jak najbardziej należy uznać za krok w dobrym kierunku. Do coraz bardziej licznego oprogramowania po ciemnej stronie dołącza właśnie Sklep Play.

Google Play przestaje straszyć białym tłem

W obecnych wytycznych, które są stosowane przez Google we wzornictwie interfejsu, widać dość ciekawy trend. Firma z jednej strony stawia na nadmiar białego tła, usuwając kolorowe elementy. Z drugiej, Google udostępnia opcjonalny ciemny motyw. Nie mamy więc nic pośrodku – wybieramy jasną lub ciemną stronę mocy.

Nie jestem fanem przesadnie białych interfejsów, mimo iż język wzornictwa Material Design uważam za naprawdę atrakcyjny. W związku z tym, cieszę się, że Google często udostępnia opcjonalny ciemny zestaw kolorów. Przekłada się to chociażby na wygodniejsze używanie aplikacji nocą, a także może mieć pozytywny wpływ na czas pracy na jednym ładowaniu.

(fot. XDA Developers)

Powyższa zasada została zastosowana chociażby w przypadku odświeżonego wyglądu Google Play. Na sklep z aplikacjami wylały się puszki białej farby. Google Play zyskał świeższy, bardziej atrakcyjny wygląd, ale wszystko to podano z przesadnie białym tłem. Początkowo nie był jednak dostępny ciemny motyw, ale właśnie zaczyna się to zmieniać.

Wybrani użytkownicy zgłaszają, że mogą już włączyć ciemne kolory w Sklepie Play. Podobnie jak w innych aplikacjach Google, nie mamy do czynienia z po prostu czarnym tłem. Całość utrzymana jest w ciemnych kolorach, ale przeważa ciemnoszary. Uważam, że w połączeniu z odświeżonym wyglądem, całość jak najbardziej może się podobać.

(fot. XDA Developers)

Jak wskazuje serwis XDA Developers, Dark Mode pojawił się w aplikacji Google Play w wersji 16.6.25. Niestety, nie jest on jeszcze widoczny u wszystkich użytkowników.

Coraz więcej ciemnych kolorów na Androidzie

Google, podobnie jak Microsoft i Apple, coraz częściej zapewnia opcjonalny ciemny motyw. Znajdziemy go obecnie w Androidzie 10, a także w wybranych aplikacjach – YouTube, Kontakty, Wiadomości, Google Chrome czy Dysk Google. Pojawia się on także na stronach internetowych – Notatki Keep czy YouTube.

Polecamy również:

Przeglądarka Google Chrome 77 na Androida: co nowego?

źródło: XDA Developers