Cierpliwość popłaca – ciemny motyw dla YouTube powoli trafia do użytkowników Androida

Ostatnimi czasy modne zrobiły się ciemne motywy różnego rodzaju aplikacji. Czymkolwiek jest to spowodowane, muszę przyznać, że sam jestem zdecydowanym zwolennikiem takiego rozwiązania i już od kilku lat staram się, aby używane przeze mnie aplikacje wizualnie należały do tych ciemnych, a nie jasnych. Czasem da się to osiągnąć poprzez aplikacje deweloperów trzecich, ale czasem – jak w przypadku chociażby YouTube’a – najlepiej jest poczekać na rozwiązanie oryginalne. Wygląda na to, że się doczekaliśmy.

O tym, jak bardzo YouTube jest popularny na świecie, nie muszę przypominać chyba nikomu, nie ma więc sensu, aby jakkolwiek rozwodzić się nad tą kwestią. Nie każdy jednak wie, że ciemny motyw na YouTube już istnieje – niestety, tylko w przypadku wersji przeglądarkowej oraz tej na iOS. W połowie marca, bowiem wtedy sadownicy otrzymali dostęp do mrocznego wyglądu, użytownicy zielonego robocika zostali poinformowali, że takie usprawnienie trafi do nich „wkrótce”.

Cóż, trzeba przyznać, że deweloperzy odpowiedzialni za androidową aplikację YouTube mają dosyć szeroką definicję określenia „wkrótce”. Chociaż z drugiej strony… ponad cztery miesiące nie brzmią może aż tak zatrważająco, prawda? Być może i tak, dopóki nie uświadomimy sobie, że na dzień dzisiejszy ciemny motyw trafił tylko do wybranych użytkowników. Jak to zresztą na ogół bywa.

Okazuje się bowiem, że niezbyt zrozumiałe opóźnienie nie wystarczyło, aby doprowadzić funkcję ciemności do stanu ostatecznego. Póki co, dostęp do tego trybu mają tylko niektórzy, a ogół najprawdopodobniej uzyska do niego dostęp w najbliższych dniach. Pytanie brzmi tylko, ile to potrwa – nieraz przecież bywało i tak, że moi znajomi cieszyli się daną aktualizacją aplikacji na dobrych kilka tygodni przede mną.

Cóż, na ten moment nie pozostało nam nic innego jak wstrzymać złośliwości, wziąć głęboki oddech, uzbroić się w odrobinę cierpliwości i… czekać. Jeśli jednak ktoś wie, że nie wytrzyma, to może ciemny motyw uruchomić w oficjalnej aplikacji jeżeli zdecydował się na zrootowanie swojego telefonu, ewentualnie pokusić się o użytkowanie nieoficjalnej aplikacji.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/27/youtube-widok-format-filmu-4-na-3/

źródło: XDA Developers