Tłumacz Google w mroczniejszych kolorach. Aplikacja otrzymała Dark Mode

Kolejna aplikacja Google pozwala włączyć opcjonalny ciemny motyw. Tłumacz Google zyskał Dark Mode w wersji na iOS i u wybranych użytkowników również na Androidzie.

Ciemny motyw stał się popularny i bardzo dobrze

Na rynku oprogramowania jednym z ostatnich trendów jest wprowadzanie ciemniejszych kolorów, które nie tylko zwiększają komfort korzystania nocą i w ciemniejszych pomieszczeniach, ale również mogą pozytywnie wpłynąć na czas pracy na akumulatorze. Dark Mode pojawia się zarówno na komputerach, jak i smartfonach oraz tabletach.

Tryb ciemny wdrażany jest w całych systemach operacyjnych – iOS 13, Android 10 czy macOS Mojave. Ciemniejsze kolory coraz częściej możemy również aktywować w poszczególnych aplikacjach – Dysk Google, Messenger czy Instagram. Ponadto, skorzystamy z niego na coraz większej liczbie stron internetowych. Tak, Tabletowo.pl również oferuje Dark Mode.

Mroczniejsze kolory z czasem będą pojawiać się w kolejnych miejscach sprawiając, że nie będziemy musieli już patrzeć na przesadnie białe interfejsy. Do grona aplikacji z trybem ciemnym dołączył właśnie Tłumacz Google.

Tłumacz Google w ciemnym wydaniu już dostępny

Najnowsza aktualizacja aplikacji Tłumacz Google, oznaczona jako 6.5, wprowadza możliwość przejścia na Dark Mode. Google zastosowało tutaj podobne podejście jak w innych swoich aplikacjach. Nie mamy do czynienia z po prostu czarnym tłem, ale całość utrzymana jest w ciemnoszarych barwach.

Tryb ciemny dostępny jest na urządzeniach działających pod kontrolą iOS i u wybranych użytkowników Androida. W przypadku sprzętu Apple ciemny motyw powinien być już widoczny u wszystkich osób. Wystarczy pobrać aktualizację, a aplikacja automatycznie dostosowuje się do systemowego schematu kolorów.

Tłumacz Google z ciemnym motywem na Androidzie. (fot. 9to5Google)

Natomiast na Androidzie aktywacja odbywa się po stronie serwera. W związku z tym, wciąż część użytkowników, mimo posiadania najnowszej wersji, musi pogodzić się z białym interfejsem. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

źródło: 9to5Google