Nowy flagowiec Motoroli nie będzie towarem luksusowym

Powoli zbliża się początek nowego okresu wydawniczego nowych generacji flagowych smartfonów i jednym z pierwszych będzie nowa, topowa Motorola. Pomimo wyśrubowanej specyfikacji ma być przystępna cenowo.

Nadchodzi nowa Motorola z najwyższej półki

Motorola coraz odważniej wkracza w segment high-endowych smartfonów. W minionych miesiącach producent wprowadził na rynek m.in. modele egde 30 pro i edge 30 ultra, które kosztowały na start – odpowiednio – od 3799 złotych (z rysikiem i etui w zestawie za 3999 złotych) i 4499 złotych (w promocji za 3999 złotych). Najwyraźniej było to dobre posunięcie, ponieważ producent pracuje nad kolejnym flagowcem.

Według najnowszych doniesień, nowa, topowa Motka zadebiutuje już za kilka tygodni – jeszcze w 2022 roku. Będzie to bezpośrednia następczyni Motoroli moto X30, która została zaprezentowana na początku grudnia 2021 roku i była pierwszym na świecie smartfonem z najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

smartfon motorola edge 30 pro fot. tabletowo.pl
moto edge 30 pro (fot. Mariusz Czaplewski / Tabletowo.pl)

Niewykluczone, że Motorola moto X40 przejmie po niej schedę i również będzie pierwszym na rynku smartfonem z nowym, topowym Snapdragonem, ponieważ – jak przystało na urządzenie tej klasy – otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Trzeba jednak pamiętać, że na horyzoncie jest też premiera Xiaomi 13, który także zostanie wyposażony w tę mobilną platformę Snapdragon.

Nowa Motka, oprócz flagowego procesora, otrzyma również aparat główny o rozdzielczości 50 Mpix (podobnie jak poprzedniczka), a do tego zapewni wsparcie dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 68 W (pod tym względem też nic się nie zmieni względem moto X30).

Nowa, flagowa Motorola może świecić się jak miliony monet, ale nie będzie tyle kosztowała

Fakt, że nowa Motka będzie korzystała z najnowszego, flagowego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, może wskazywać, że jej cena nie zostanie ustalona na przystępnym dla przeciętnego klienta poziomie. Tymczasem według świetnie poinformowanego informatora z Chin, cena modelu Motorola moto X40 ma być niska. Nie wiadomo jeszcze, o jakiej kwocie mowa, lecz brzmi to bardzo obiecująco.

Jako że Motorola moto X30 trafiła na rynek międzynarodowy jako edge 30 pro, można się spodziewać, że podobnie będzie z nadchodzącą Motorolą moto X40, która powinna być dostępna na świecie jako edge 40 pro.