HBO Max
HBO Max w Polsce w 2022 roku

HBO Max rusza na podbój Europy. Do Polski trafi w 2022 roku

HBO zapowiedziało uruchomienie platformy HBO Max końcem października 2021 roku w niektórych krajach europejskich. Do Polski usługa zawita dopiero w 2022 roku.

HBO Max – kiedy w Polsce?

Debiut HBO Max w Europie rozpocznie się od uruchomienia platformy streamingowej dla Szewcji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andory. W ubiegłym roku serwis ruszył w Stanach Zjednoczonych, a później jego zasięg został rozszerzony o wybrane kraje Ameryki Łacińskiej.

HBO Max trafi również do innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w tym do Polski, ale nieco później. Premierę usługi określono na 2022 rok, więc trudno bliżej sprecyzować, na który miesiąc się nastawiać.

Będzie wojna z Disney+

HBO zrobi mądrze, jeśli uruchomi HBO Max w Polsce jeszcze przed planowaną premierą Disney+, która zapowiedziana jest na lato 2022 roku. Będzie to najgroźniejszy rywal dla następcy HBO GO w naszym kraju.

Interesuje też, jak bogata będzie oferta filmowa HBO Max w Polsce. Dla niektórych prawdziwą kartą przetargową może być możliwość oglądania nowych premier równo z debiutami kinowymi Warner Bros. – tak jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych. Liczymy też, że biblioteka będzie szybko uzupełniana. Miło będzie ponownie obejrzeć czwartą część Matrixa czy Diunę wprost z domowej kanapy.