HBO GO (fot. HBO GO)

A jednak: abonament HBO GO zdrożał o 5 złotych

HBO GO rozsyła do swoich subskrybentów e-maile z informacją o wzroście miesięcznej opłaty za subskrypcję. Raczej nie będziecie zadowoleni.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy Was o możliwej podwyżce HBO GO, w wysokości 5 złotych. Nie lubię mówić „a nie mówiłem?”, ale…

Opłata za HBO GO rośnie

W mailach od serwisu czytamy:

„Piszemy do Ciebie, aby poinformować Cię o zbliżającym się podwyższeniu ceny subskrypcji. Twoja miesięczna opłata za subskrypcję wzrośnie z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies w pierwszym dniu rozliczeniowym po 21 listopada. Aby uzyskać więcej informacji o następnej dacie rozliczenia lub zmienić bieżącą subskrypcję, przejdź do zakładki 'Ustawienia’.”

Cóż – to, czego się obawiało się wielu użytkowników serwisu, stało się faktem. Z drugiej strony, 5 zł więcej za ofertę subiektywnie bardzo dobrych filmów i seriali to nadal uczciwy deal. Na co HBO GO przeznaczy dodatkowe środki?

Dlaczego HBO GO drożeje?

HBO GO samo tłumaczy, dlaczego podjęto decyzję o zmianie ceny subskrypcji:

„Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi.”

Najwyraźniej chcąc cieszyć się z dobrej jakości zawartości, trzeba będzie wysupłać z portfela dodatkowego piątaka. Szkoda, że wraz z podwyżką cen, nie wzrasta komfort korzystania z aplikacji serwisu. Dopiero niedawno udostępniono w niej możliwość pobierania filmów i seriali do późniejszego odtworzenia offline – a to przecież podstawa w tego typu programie.

HBO GO wreszcie wprowadza funkcję pobierania filmów i seriali

źródło: Konrad, Telepolis