(fot. Tabletowo.pl)

To już nie jest nawet zabawne! iOS 13.2.2 dostępny do pobrania

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogli ostatnio poczuć nudę – w tym miesiącu nie było jeszcze żadnej aktualizacji oprogramowania. Apple zdecydowało się jednak nadrobić zaległości i właśnie udostępniło iOS i iPadOS w wersji 13.2.2.

Do sześciu razy sztuka?

Od premiery iOS 13 nie minęły jeszcze dwa miesiące, a najnowszy system operacyjny Apple doczekał się już sześciu aktualizacji. Dotyczy to również iPadOS. Większość aktualizacji skupiała się na poprawie błędów, których było naprawdę sporo. Miało być szybko i stabilnie, ale cóż, jak widać niezbyt się udało.

Reklama

Obecnie lista wszystkich aktualizacji przedstawia się następująco: iOS 13.1, iOS 13.1.1, iOS 13.1.2, iOS 13.1.3 i niedawno udostępniony iOS 13.2. Teraz do tego grona dołącza kolejna wersja – iOS 13.2.2 wraz z iPadOS 13.2.2. Tak, ponownie zmiany dotyczą przede wszystkim pozbycia się odkrytych błędów.

iOS 13.2.2 – najważniejsze zmiany

Udostępniony pod koniec października iOS 13.2 wprowadził tryb Deep Fusion w aplikacji aparatu w nowych iPhone’ach – 11, 11 Pro i 11 Pro Max, a także kilka innych nowości. Niestety, szybko okazało się, że aktualizacja popsuła jeden z kluczowych elementów systemu – zarządzanie procesami działającymi w tle.

(fot. Tabletowo.pl)

W internecie pojawiły się skargi niezadowolonych użytkowników, którzy wskazywali na problem z wielozadaniowością. Aplikacje były zamykane, mimo iż smartfon lub tablet nie były obciążone. Problem pojawiał się nawet przy korzystaniu z dwóch apek – wystarczyło odpisać na wiadomość, aby przykładowo YouTube został zamknięty, mimo iż przed chwilą z niego korzystaliśmy. Było to jeszcze bardziej odczuwalne w przypadku iPadów, które często wykorzystywane są jako narzędzia do pracy.

Według zapewnień Apple, rozwiązanie wprowadza iOS 13.2.2. Oczywiście konieczne będzie przeprowadzenie testów, aby sprawdzić czy problem został w pełni wyeliminowany. Dodatkowo aktualizacja usuwa jeszcze kilka innych niedociągnięć i miejmy nadzieję, że nie wprowadza nowych błędów. Tymczasem Apple już pracuje nad iOS 13.3.

W celu ręcznego pobrania aktualizacji należy przejść do ustawień iPhone’a lub iPada. Wybieramy pozycję Ogólne, a następnie klikamy na Uaktualnienia. Po kilku sekundach powinien zostać wyświetlony odpowiedni komunikat informujący o dostępności iOS 13.2.2. Teraz wystarczy pobrać i zainstalować nową wersję.

źródło: Apple, własne