smartfon iPhone 11 smartphone

Apple udostępnia kolejną aktualizację iOS, tym razem do wersji 13.1.3

Apple chyba jeszcze nigdy nie wydało tak wielu aktualizacji iOS w tak krótkim czasie po udostępnieniu nowego wydania iOS. Najnowsza odsłona systemu koncernu z Cupertino najwyraźniej wymaga jednak ciągłej optymalizacji, bowiem producent właśnie rozesłał do użytkowników iOS 13.1.3iPadOS 13.1.3.

Publiczna, stabilna wersja iOS 13 została wydana 19 września 2019 roku, czyli mniej niż miesiąc temu. iPadOS trafił zaś do użytkowników sześć dni później, 24 września. Co ciekawe, tego samego dnia Apple udostępniło też pierwszą aktualizację iOS 13.1, by zaledwie po kolejnych kilku, 27 września, rozesłać iOS 13.1.1 i iPadOS 13.1.1. Zaraz potem, 30 września, na smartfony, iPody i tablety koncernu z Cupertino dotarł iOS 13.1.2 i iPadOS 13.1.2.

Reklama

Aktualizacja iOS 13.1.3 i iPadOS 13.1.3

Przyznacie, że liczba aktualizacji jest zawrotna, biorąc pod uwagę, że od udostępnienia iOS 13 nie minął jeszcze miesiąc. Dziś, po zaledwie dwóch tygodniach od wydania iOS 13.1.2 i iPadOS 13.1.2, Apple rozesłało do użytkowników iPhone’ów, iPodów i iPadów iOS 13.1.3 i iPadOS 13.1.3. Nową wersję oprogramowania mogą pobrać właściciele iPhone’a 6S i nowszych, iPoda siódmej generacji, iPada Air 2 i iPada Air 2019 oraz iPada Mini 4 i Mini 2019, a także iPadów Pro.

Mimo że zmiana w oznaczeniu wersji systemu nie jest znacząca, to iOS 13.1.3 przynosi całkiem sporo nowości. Wśród nich Apple wymienia przyspieszenie uruchamiania aplikacji korzystających z game center oraz poprawienie niezawodności połączeń z aparatami słuchowymi i zestawami głośnomówiącymi Bluetooth. Pozostałe poprawki to naprawienie mniej lub bardziej dotkliwych, potencjalnych problemów:

  • brak sygnalizowania dzwonkiem lub wibracją połączeń przychodzących,
  • brak możliwości otworzenia zaproszenia na spotkania w aplikacji Mail,
  • nieprawidłowe wyświetlanie danych w aplikacji Zdrowie po zmianie czasu na letni,
  • niemożność pobrania nagrań z aplikacji Dyktafon na urządzenie po odtworzeniu go z backupu w iCloud,
  • brak możliwości pobrania aplikacji podczas odtwarzania urządzenia z backupu w iCloud,
  • problemy z połączeniem Apple Watcha w parę,
  • blokowanie odbierania powiadomień na Apple Watch,
  • rozłączanie Bluetooth w niektórych samochodach.

Jak widać, lista zmian w iOS 13.1.3 jest całkiem pokaźna, więc warto pobrać i zainstalować aktualizację. Szczególnie jeśli spotkaliście się z którymś wymienionym w changelogu problemem.

Źródło: Apple, Kolega Andrzej Libiszewski