iOS 13.2 już jest! Deep Fusion i inne nowości | Tabletowo.pl

iOS 13.2 już dostępny! Aparaty z Deep Fusion, ponad 70 emoji i inne nowości

Dołącz do dyskusji 0

Nie, tym razem nie mamy do czynienia tylko ze zbiorem poprawek. iOS 13.2 to większa aktualizacja, która wprowadza kilka odczuwalnych nowości na iPhone’y.

Jeszcze lepsze zdjęcia

Główna nowość skierowana jest wyłącznie dla właścicieli tegorocznych smartfonów Apple – iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Aktualizacja wprowadza bardziej zaawansowaną metodę przetwarzania obrazu Deep Fusion. Wykorzystywany są tutaj możliwości nowego procesora Apple A13, aby zarejestrować serię obrazów przy różnych ustawieniach ekspozycji, co finalnie przekłada się na zdjęcie o lepszej strukturze i szczegółowości. Ponadto, w przypadku zdjęć robionych w gorszych warunkach oświetleniowych, uzyskiwany jest niższy szum.

W nowych iPhone’ach można teraz zmienić rozdzielczość wideo bezpośrednio w aplikacji aparatu. Tak, do tej pory trzeba było przechodzić do ustawień całego systemu.

Nowe emoji i większa prywatność

Aktualizacja wprowadza również zestaw nowości i ulepszeń na starsze smartfony Apple. Po pierwsze, iOS 13.2 to ponad 70 nowych i uaktualnionych emoji, w tym przedstawiających zwierzęta, potrawy i czynności. Po drugie, pojawiła się obsługa nowych słuchawek AirPods Pro i funkcji Ogłaszaj wiadomości przez Siri, która odczytuje przychodzące wiadomości na słuchawkach AirPods.

iOS 13 – wrażenia po przejściu na ciemną stronę mocy

W Apple HomeKit pojawiła się funkcja Prywatny monitoring, pozwalająca w bezpieczny sposób rejestrować, przechowywać i wyświetlać zaszyfrowane materiały wideo pochodzące z własnych kamer nadzorujących oraz oferująca rozpoznawanie osób, zwierząt i pojazdów. Wprowadzono jeszcze możliwość kontroli nad danymi przesyłanymi przez internet lub wewnątrz domu przez akcesoria HomeKit, dzięki routerom obsługującym HomeKit.

Zadowolone powinny być także osoby ceniące prywatność – Siri otrzymała ustawienia prywatności pozwalające określić, czy Apple może przechowywać zapisy interakcji głosowych z asystetnką i funkcją Dyktowanie w celu ich udoskonalania. Dostępna jest też opcja usuwania historii Siri i funkcji Dyktowanie (na ekranie ustawień Siri).

Poprawki błędów i inne mniejsze zmiany

iOS 13.2 również:

  • rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać wypełnianie pól haseł w aplikacjach innych firm,
  • usuwa problem, w wyniku którego włączenie funkcji wyszukiwania mogło nie wyświetlać klawiatury ekranowej,
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego przechodzenie do ekranu początkowego gestem przesunięcia mogło być niemożliwe (iPhone X i nowsze),
  • usuwa problem, przez który aplikacja Wiadomości mogła wysyłać tylko jedno powiadomienie mimo włączenia opcji powtarzania alertów,
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego aplikacja Wiadomości mogła wyświetlać numer telefonu zamiast nazwy kontaktu,
  • usuwa problem, przez który po uruchomieniu aplikacja Kontakty wyświetlała ostatnio otwarty kontakt zamiast listy kontaktów,
  • rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać zachowywanie adnotacji funkcji Oznaczenia,
  • usuwa problem, który mógł powodować sporadyczne znikanie zachowanych notatek,
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego backup w iCloud mógł nie być tworzony poprawnie po stuknięciu w Utwórz backup teraz w Ustawieniach,
  • poprawia działanie funkcji AssistiveTouch przy aktywowaniu paska zmiany aplikacji.

Polecamy również:

Masz iPhone’a 5? Lepiej go szybko zaktualizuj

źródło: Apple, własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona