Szybko poszło. Po trzech dniach od poprzedniej aktualizacji, Apple wydaje iOS 13.1.1

Szybko poszło. Po trzech dniach od poprzedniej aktualizacji, Apple wydaje iOS 13.1.1

Nie wiem, co teraz dzieje się w biurach programistycznych Apple, ale ostatnie doby musiały być trudne dla osób opiekujących się systemem iOS. Firma co chwilę wydaje kolejne łatki, naprawiające błędy nowego mobilnego systemu. Takie tempo z jednej strony cieszy, z drugiej – martwi.

Apple musiało znaleźć naprawdę kilka niezbyt przyjemnych dziur w iOS 13.1, skoro dosłownie trzy dni po pojawieniu się tej aktualizacji, firma zdecydowała się rozesłać następną. A przypomnijmy, że wersja 13.1 też nie trafiła na iPhone’y jakoś specjalnie długo po ogłoszeniu premiery iOS 13.

Szybko poszło. Po trzech dniach od poprzedniej aktualizacji, Apple wydaje iOS 13.1.1
iOS 13

iOS 13.1.1 – co się zmieniło?

Aktualizacja wygląda przede wszystkim na taką, która naprawia błędy poprzedniej i likwiduje problemy, których być może większość użytkowników iPhone’ów nawet nie zauważyła. Poniżej znajduje się lista poprawek, które wnosi iOS 13.1.1:

  • naprawia problemy, które mogły uniemożliwiać odtworzenie iPhone’a z backupu;
  • naprawia problem, który mógł powodować szybsze wyczerpywanie się baterii;
  • rozwiązuje problem, który mógł mieć wpływ na rozpoznawanie poleceń od Siri na iPhonie 11, iPhonie 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max;
  • rozwiązuje problem polegający na tym, że sugestie wyszukiwania Safari mogły się same włączać po uprzednim ich wyłączeniu;
  • naprawia problem, który mógł powodować wolniejsze synchronizowanie Przypomnień;
  • naprawia problem zabezpieczeń związany z aplikacjami do obsługi klawiatur firm trzecich.

Powyższe zmiany nie modyfikują w znaczący sposób działania systemu. Najbardziej odczuwalna może być poprawka sugestii w przeglądarce Safari – reszta to raczej kosmetyka.

Dobrze, że Apple tak szybko reaguje na zgłoszenia dotyczące błędów w systemie iOS 13, ale z drugiej strony tak częste łatanie błędów może sugerować, że firma dość mocno pospieszyła się z jego premierą. Ciekawe, jak sytuacja będzie wyglądać dalej. Przy tym zagęszczeniu aktualizacji, iOS-a 13.1.2 powinniśmy spodziewać się.. w najbliższy wtorek lub środę ;)

Tego aktualizacją nie załatwią

Ciekawe też, czy Apple zareaguje jakoś na odkrytą dziś lukę w oprogramowaniu starszych procesorów swoich urządzeń. Co prawda nie stanowi ona zagrożenia bezpieczeństwa, ale stanowi otwartą drogę do jailbreaka. Nie da się jej załatać aktualizacją, a to pierwsza taka sytuacja od lat. Więcej przeczytacie o tym tutaj:

Miliony iPhone’ów z luką w systemie – nie można jej załatać i umożliwia jailbreak

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

źródło: własne