iOS 13.2 ma problem z wielozadaniowością. Na rozwiązanie trzeba czekać

Miało być szybko i stabilnie, ale chyba coś nie wyszło. iOS 13, mimo licznych aktualizacji, wciąż sprawia problemy. Tym razem zawodzi multitasking.

Problematyczny iOS 13

Mimo iż najnowsze wydanie systemu operacyjnego Apple wprowadza kilka pozytywnych zmian, jak chociażby wyczekiwany systemowy ciemny motyw czy sprawniejsze otwieranie aplikacji, to niestety do ideału naprawdę daleko. Wystarczy spojrzeć na pokaźną listę aktualizacji, które przede wszystkim skupiały się na usunięciu odkrytych błędów – iOS 13.1, iOS 13.1.1, iOS 13.1.2 i iOS 13.1.3. Nawet iOS 13.2, który wprowadził Depp Fusion i kilka innych zmian, również zawierał poprawki.

Cóż, to z pewnością nie jest dobry rok dla działu iOS i iPadOS w Apple. Tym bardziej, że również najnowsza wersja 13.2 sprawia problemy. Jak wynika z licznych raportów, system nagle zaczął gorzej zarządzać procesami uruchomionymi w tle. Przekłada się to na zbyt agresywne zamykanie aplikacji, co jest szczególnie odczuwalne dla użytkowników intensywnie wykorzystujących możliwości urządzenia.

iOS 13 – wrażenia po przejściu na ciemną stronę mocy

Nie chodzi o skromną pamięć operacyjną – starsze wersje iOS 13 świetnie radziły sobie z 3 czy 4 GB RAM. Apple musiało coś zepsuć w oprogramowaniu, bowiem gorsze podejście do wielozadaniowości widoczne jest nawet podczas korzystania z dwóch aplikacji. Jeden z użytkowników skarży się, że po opuszczeniu YouTube’a, aby wyłącznie odpisać na wiadomość, musiał ponownie uruchamiać aplikację – proces YouTube został zamknięty.

Problem występuję również w iPadOS 13.2, co może być jeszcze bardziej irytujące. W końcu tablety Apple często wykorzystywane są jako narzędzia do pracy, a chyba nikt nie chciałby, aby postępy w projekcie czy dokumencie nie zostały zapisane po przełączeniu się na inną aplikację.

Apple pracuje nad rozwiązaniem

Serwis MacRumors, powołując się na opinie testerów informuje, że zbyt agresywne podejście do zamykania aplikacji prawdopodobnie nie występuje w iOS 13.3. Zarządzanie wielozadaniowością u wielu osób wróciło do poprzedniego, poprawnego funkcjonowania.

Oczywiście konieczne będzie przeprowadzenie dalszych testów, aby sprawdzić czy problem został w pełni wyeliminowany. Obecnie iOS 13.3 pozostaje w fazie wczesnego dostępu dla deweloperów, więc wszyscy użytkownicy muszą jeszcze trochę poczekać na udostępnienie aktualizacji.

Polecamy również:

Wiele osób na to czekało: pełnoprawny Adobe Photoshop dostępny na iPady

źródło: Ubergizmo, MacRumors