smartfon Infinix Note 12 Pro 5G smartphone
Infinix Note 12 Pro 5G (źródło: Infinix)

Dwa nowe smartfony Infinix wkrótce zadebiutują w Polsce. Wiemy, co zaoferują

Infinix dopiero rozpoczyna podbój polskiego rynku – jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie, zanim stanie się tak samo rozpoznawalny jak inne, chińskie marki. Producent sukcesywnie wprowadza do Polski kolejne modele i dziś zapowiedział rychłą premierę kolejnych dwóch urządzeń. Wiemy już, co zaoferują.

Dwa nowe smartfony marki Infinix wkrótce zadebiutują oficjalnie w Polsce

Marka oficjalnie zaanonsowała swoje wejście do Polski 9 czerwca 2022 roku, czyli zaledwie trzy miesiące temu. Nie poprzestała jednak tylko na zapowiedziach – wprowadziła już do polskich sklepów pierwsze smartfony, m.in. ostatnio modele HOT 11 i HOT 11S NFC. Dziś natomiast ogłosiła, że jeszcze w tym miesiącu oficjalnie w Polsce zadebiutują kolejne dwa: NOTE 12 Pro i NOTE 12 Pro 5G.

Polska premiera nowych smartfonów marki zaplanowana jest na następny poniedziałek, 26 września 2022 roku, podczas konferencji, która rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie strumieniowana na żywo m.in. na oficjalnym kanale Infinix Polska w serwisie YouTube (stream jest już dostępny, można włączyć przypomnienie).

Co zaoferują Infinix NOTE 12 Pro i NOTE 12 Pro 5G?

Jeszcze przed oficjalną premierą w Polsce producent zdradził, jak będą wyglądały i co zaoferują jego nowe smartfony z serii NOTE 12 Pro. Model bez dopisku „5G” w nazwie został wyposażony w 6,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z technologią True Color, procesor MediaTek Helio G99 (6 nm) oraz 256 GB wbudowanej pamięci i 8 GB RAM z możliwością wydzielenia dodatkowych 5 GB RAM z pamięci wewnętrznej na potrzeby operacyjnej.

Urządzenie ma też akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 33 W (przez port USB-C) i technologią Power Marathon, która – jak podano w informacji prasowej – pozwala na nawet 25% dłuższą pracę baterii w trybie awaryjnym, czyli dodatkowe 2 godziny połączeń przy 5% zużyciu mocy baterii.

smartfon Infinix Note 12 Pro smartphone
(źródło: Infinix)

Ponadto NOTE 12 Pro zaoferuje aparat o rozdzielczości 108 Mpix (f/1.75) na tyle, któremu będą towarzyszyły obiektywy do mikrofotografii (f/2.4) i pomiaru głębi ostrości (f/2.4). Na przodzie producent umieścił zaś 16 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo. Na pokładzie smartfona nie zabraknie też modułu NFC, głośników stereo i złącza słuchawkowego. Całość o grubości 7,8 mm ma fabrycznie pracować na systemie Android 12 z nakładką XOS 10.6.

Specyfikacja Infinix NOTE 12 Pro 5G będzie niemal identyczna. Największymi różnicami jest obsługa sieci 5G dzięki zastosowaniu procesora MediaTek Dimensity 810 ze zintegrowanym modemem 5G i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz – co zaskakujące – brak modułu NFC. Smartfon ma 7,9 mm grubości.

smartfon Infinix Note 12 Pro 5G smartphone
(źródło: Infinix)

Polskie ceny nowych smartfonów Infinix NOTE 12 Pro i Infinix NOTE 12 Pro 5G zostaną ujawnione dopiero na konferencji 26 września 2022 roku.