Huawei P50 będzie dostępny w wersji „lite”

Smartfony Huawei z dopiskiem „Lite” były prawdziwymi bestsellerami – na przykład w samej tylko Polsce sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy Huawei P8 Lite. Na horyzoncie pojawił się kolejny model w wersji „lite”, który wkrótce dołączy do flagowej serii Huawei P50.

Huawei przygotowuje Huawei P50 w wersji „lite”

Huawei P50 Pro zadebiutował w Chinach 29 lipca 2021 roku, ale do Polski trafił dopiero niedawno, bo 26 stycznia 2022 roku, czyli pół roku później. Huawei kusił bardzo atrakcyjną ofertą przedsprzedażową, choć Play przygotował jeszcze lepszą. Wraz z nim do sprzedaży wszedł składany Huawei P50 Pocket, który miał premierę w Państwie Środka 23 grudnia 2021 roku.

smartfon Huawei P50 Pro smartphone fot. Tabletowo.pl
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

W skład flagowej rodziny wchodzi również Huawei P50, który nie jest dostępny poza Chinami. Wkrótce rodzina powiększy się o kolejny smartfon, który według nieoficjalnych informacji ulokuje się w hierarchii za topowymi modelami. Będzie to wersja „lite”, aczkolwiek nie trafi na rynek pod taką nazwą.

Jak donoszą źródła z Chin, nowy smartfon będzie się nazywał Huawei P50E. Huawei ma już w ofercie kilka high-endowych modeli z taką literką w nazwie – Mate 40E Pro i Mate 30E Pro 5G. W przeciwieństwie jednak do nich, nadchodząca nowość otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon, a nie HiSilicon Kirin.

Konkretniej Huawei P50E zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 778G 4G. Pod względem designu ma być jednak bardzo podobny do wyżej pozycjonowanych modeli z układami Qualcomm Snapdragon 888 4G i HiSilicon Kirin 9000 4G. Zastosowanie procesora z niższej półki nie pozostanie bez wpływu na cenę – mówi się, że smartfon będzie kosztował ~4000 juanów, podczas gdy za P50 trzeba zapłacić w Chinach od 4488 juanów, a za P50 Pro od 5988 juanów.

Data premiery Huawei P50E pozostaje tajemnicą, ale należy się jej spodziewać w ciągu kilku- lub kilkunastu najbliższych tygodni. Jednocześnie nie oczekujemy, że nowy model będzie dostępny w Polsce, choć Huawei może nas zaskoczyć. Prędzej jednak do Europy trafi nowy Huawei nova 9 SE, który dziś oficjalnie zadebiutował w Malezji (wraz z bardzo atrakcyjną ofertą dla pierwszych klientów).