interfejs EMUI 9.1
EMUI 9.1 (fot. GizChina)

Sprawdź, kiedy Twój Huawei dostanie aktualizację do EMUI 9.1

Wielu użytkowników obawia się, że ich smartfon marki Huawei nie będzie otrzymywać aktualizacji, ponieważ producent został wpisany na tzw. czarną listę przez amerykański rząd. Firma po raz kolejny udowadnia, że obawy te nie są uzasadnione, bowiem właśnie wydała harmonogram aktualizacji do EMUI 9.1.

EMUI 9.1 jest oparte na Androidzie 9.0 Pie, więc nie mówimy tu o aktualizacji do Androida Q, który będzie miał swoją premierę dopiero w trzecim kwartale 2019 roku (spodziewamy się jej w sierpniu, aczkolwiek Google jeszcze nie podało konkretnej daty).

Reklama

Huawei niedawno zadeklarował, że co najmniej 17 smartfonów z jego portfolio otrzyma aktualizację do Androida Q, ale zanim się to stanie, najpierw udostępniona zostanie aktualizacja samego interfejsu do wersji 9.1, która zadebiutowała wraz z flagowymi Huawei P30 i P30 Pro.

Huawei obiecuje aktualizację do Androida Q dla 17 smartfonów

Lista smartfonów Huawei, które dostaną aktualizację do EMUI 9.1

Jak informuje Huawei, jeszcze w tym miesiącu najnowsza wersja autorskiego interfejsu zostanie rozesłana do właścicieli Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 RS Porsche Design i P20 Lite. W następnym miesiącu (tj. lipcu 2019 roku) aktualizacja trafi do posiadaczy P20, P20 Pro, Nova 3, Nova 3i, P30 Lite, Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 RS Porsche Design, Mate 9, Mate 9 Pro, Y9 2019, Y6 Pro 2019 i Y5 2019. Ostatnie w kolejce są Huawei P10 i P10 Plus – one otrzymają aktualizację do EMUI 9.1 w sierpniu 2019 roku.

fot. Huawei

Jak widać, najnowszą wersję interfejsu otrzymają nawet budżetowe modele oraz starsze flagowce z serii Mate 9, które miały swoją premierę w 2016 roku, a więc niemal trzy lata temu. Mnie, jako posiadacza Mate 9, niezmiernie to cieszy, gdyż to kolejny argument za tym, aby jeszcze trochę z niego pokorzystać, nawet jeśli nie działa już tak wybitnie, jak zaraz po zakupie i nie dostanie aktualizacji do Androida Q.

Należy jednak pamiętać, że aktualizacje najczęściej w pierwszej kolejności otrzymują smartfony kupione w sklepach, bez brandu operatorskiego (aczkolwiek zdarzają się wyjątki od tej niepisanej reguły). Nie wiadomo też, kiedy dokładnie EMUI 9.1 zostanie udostępnione w Polsce – trzeba cierpliwie czekać, aż się to stanie.

Źródło: Reddit