MagicOS 7.0
fot. Honor

Honor prezentuje MagicOS 7.0. Które smartfony go otrzymają?

Marka HONOR od momentu odłączenia się od „matki”, czyli Huawei, ma się całkiem dobrze. Firma sukcesywnie wdraża do sprzedaży kolejne smartfony i nie tylko, a teraz zaprezentowała też nową wersję swojej autorskiej nakładki systemowej – MagicOS 7.0.

Wygląd i funkcje MagicOS 7.0

Poznaliśmy wszystkie funkcje nowej nakładki, jej wygląd oraz przede wszystkim wiemy, które smartfony dostaną aktualizację. Oprogramowanie bazuje na Androidzie 13, a pewne rozwiązania nieco przypominają te znane z EMUI od Huawei. Zauważam, że dotąd HONOR używał nazewnictwa Magic UI, teraz nazywa nowy system MagicOS. Najwyraźniej stwierdzono, że tak jak „ex-matka”, firma też chce mieć swój OS.

MagicOS 7.0
fot: HONOR

Zaczynając od warstwy wizualnej, w MagicOS 7.0 HONOR postawił na opływowe kształty z lekko spłaszczonymi ikonami. Ponownie mamy do czynienia z cukierkowymi, ale przyjemnymi dla oka kolorami. Animacje mają być jeszcze płynniejsze, a nowością jest font Honor Sans, zastosowany w całym systemie. Na ekranie głównym możemy tworzyć duże foldery z aplikacjami. Nie zabrakło także sporej ilości spersonalizowanych widgetów. Dodano też edytor wideo wbudowany w galerię.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności jest MagicRing, czyli nic innego, jak funkcje ekosystemowe. Pozwalają one między innymi na szybki transfer plików, wspólny schowek, zarządzanie powiadomieniami i połączeniami na urządzeniach marki Honor, takich jak smartfony, tablety czy laptopy. Pod nazwą MagicText ukryto rozpoznawanie tekstu na obrazach, skanowanie dokumentów i zapisywanie ich do plików PDF.

MagicOS 7.0
fot. Honor

Dla składanych smartfonów w MagicOS 7.0 dodano klawiaturę na podzielonym ekranie (co znamy już z Galaxy Foldów) i dodatkowe gesty. TurboX to z kolei silnik systemu, który ma czuwać nad lepszą optymalizacją baterii, płynniejszym działaniem i uruchamianiem aplikacji, a także lepszą wydajnością.

Jakie urządzenia otrzymają MagicOS 7.0 – plan aktualizacji

HONOR podał także listę kiedy i które urządzenia otrzymają aktualizację do MagicOS 7.0. Póki co, poniższa rozpiska tyczy się tylko rynku chińskiego. Wygląda ona następująco:

  • Grudzień 2022: Honor Magic V, Honor Magic3 Ultimate Edition, Honor Magic3 Pro, Honor Magic3, Honor V40;
  • Styczeń 2023: Honor Magic4 Supreme Edition, Honor Magic4 Pro, Honor Magic4;
  • Luty 2023: Honor 70 Pro+, Honor 70 Pro, Honor 70;
  • Marzec 2023: Honor 60 Pro, Honor 60, Honor 50 Pro, Honor 50;
  • Kwiecień 2023: Honor X40 GT;
  • Maj 2023: Honor V40 Light Luxury Edition, Honor X40, Honor X30.

Harmonogram aktualizacji urządzeń na rynku globalnym najpewniej zostanie udostępniony nieco później.