Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck (fot. Tesla)

Tesla Cybertruck nie będzie jedyna. Chiny też stworzą elektrycznego pickupa

Elektryczny pickup, który prawdopodobnie wzbudza największe emocje, czyli Tesla Cybertruck, jeszcze nie trafił w ręce klientów. Gdy pojawi się na rynku, będzie jednym z kilku elektrycznych pickupów. Ciekawą alternatywę planują wprowadzić Chińczycy.

Musimy jeszcze trochę poczekać

Tesla Cybertruck została zaprezentowana w 2019 roku, ale wciąż żaden egzemplarz nie trafił w ręce klientów. Szkoda, bowiem futurystyczny i zdecydowanie wyróżniający się pickup będzie interesującym widokiem na drogach. Co więcej, mocy na pewno mu nie zabraknie – najszybszy wariant ma przyspieszyć do pierwszej „setki” w czasie około 3 sekund, a na w pełni naładowanych akumulatorach ma pokonać nawet 800 km.

Niestety, w tym roku jeszcze nie zobaczymy Cybertrucka w salonach. Według zapewnień Elona Muska, dyrektora generalnego Tesli, pierwsze sztuki zostaną dostarczone do klientów w okolicach połowy przyszłego roku. Oczywiście nie należy wykluczać ewentualnych opóźnień, których w przypadku tego elektrycznego pickupa trochę już było.

Elektryczny pickup z Państwa Środka

Jak wynika z najnowszych informacji, własnego elektrycznego pickupa zamierza też wprowadzić chińskie przedsiębiorstwo BYD Auto, mające już spore doświadczenie w produkcji samochodów z napędami elektrycznymi i hybrydowymi.

elektryczny pickup BYD konkurent Tesla Cybertruck
(fot. MyDrivers)

Elektryczny pickup BYD jeszcze nie został zaprezentowany, ale egzemplarze testowe, poruszające się w kamuflażu, są już sprawdzane na drogach. Wypada tutaj odnotować, że premiera elektrycznego pickupa z Chin ma nastąpić w przyszłym roku. Wówczas powinniśmy poznać jego dokładniejszą specyfikację, a także ceny.

Najpewniej wóz początkowo trafi na rynek lokalny, ale nie należy wykluczać, że z czasem zostanie wprowadzony również w innych krajach. Tesla Cybertruck raczej nie musi obawiać się go w USA, ale jeśli Musk planuje podbić swoim elektrycznym pickupem rynek chiński, to najpewniej nie będzie miał łatwego zadania. Model BYD raczej nie będzie równie potężny, szybki i ciekawy pod względem designu, ale może być wyraźnie tańszy.

Nawet jeśli chiński pickup nie będzie bezpośrednim rywalem Cybertrucka, to Tesla już takich ma. Warto odnotować, że wśród nich znajdziemy konkurenta, który zaczyna pojawiać się na amerykańskich drogach. Otóż Ford oferuje model Ford F-150 Lightning, który cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem.