Google I/O 2018

Google I/O 2020 zapowiedziane – wiemy, kiedy spodziewać się Androida 11

Rok w rok gigant z Mountain View organizuje konferencję Google I/O. Nie ma co ukrywać, że jest to gratka dla każdego fana technologii, a nie tylko deweloperów – zwłaszcza, że na ogół właśnie wtedy poznajemy nową odsłonę Androida. A my nareszcie oficjalnie wiemy, kiedy odbędzie się konferencja Google I/O 2020.

Coroczną tradycją jest to, że Google nie podaje daty odbycia się konferencji wprost – informacja ta skrywa się raczej w jakiejś specjalnej wiadomości czy zagadce. W tym roku gigant z Mountain View udostępnił specjalną zagadkę w internecie i data została ujawniona wszystkim dopiero wtedy, kiedy odpowiednia liczba osób przez nią przebrnęła – nie wystarczyła zatem jedna, wystarczająco szybka osoba, aby cały świat poznał datę konferencji.

Na dedykowaną tegorocznej konferencji stronę możecie przejść klikając tutaj – jeśli macie ochotę, to możecie przyjrzeć się temu, co gigant z Mountain View przygotował na ten rok. A jeśli nie, to wystarczy rzut oka na poniższy zrzut ekranu i będziecie wiedzieć wszystko, co ważne.

Chyba wątpliwości nie ulega, że Google I/O 2020 odbędzie się 12-14 maja. Ale jakby ktoś jednak był niedowiarkiem, to Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, potwierdził to na swoim Twitterze wprost, podając przy okazji miejsce odbycia się konferencji – amfiteatr Shoreline, oczywiście nie gdzie indziej, jak w Mountain View.

Nadal nie wiemy wiemy nic o rejestracji na wydarzenie, ale bądźmy szczerzy – ze względu na dzielący nas ocean, te informacje nie są dla nas kluczowe. Znacznie ważniejsze jest przecież to, co zobaczymy na konferencji. Chyba wszyscy liczymy na to, że Google I/O 2020 przyniesie oficjalne informacje na temat Androida 11, a skoro konferencja odbędzie się mniej więcej w połowie maja, to najprawdopodobniej jeszcze w marcu wypuszczone zostaną pierwsze bety tej wersji oprogramowania.

Czy Google I/O 2020 przyniesie coś jeszcze?

Cóż, tak naprawdę nie do końca wiemy – oprócz tego, że spodziewamy się używać w tym czasie hasła Android 11 wiele razy. Ubiegły rok przyniósł nam aktualizacje Asystenta Googleusługi Zdjęcia Google, średniopółkowe smartfony Google Pixel 3a i Pixel 3A XL, trochę nowości odnośnie rozszerzonej rzeczywistości i Google Duplex, sporo informacji odnośnie Androida Q, a w międzyczasie pojawił się jeszcze Google Nest Hub Max czy tryb dla kierowców Asystenta Google, a na deser – po cichu rozwijał się tryb desktopowy Androida Q. Cóż, mam nadzieję, że konferencja Google I/O 2020 będzie równie obfita, a ze swojej strony mogę zapowiedzieć, że wszystkie nowe informacje na pewno opiszemy na łamach Tabletowo ;).

Polecamy również:

Więcej bąbelków na Androidzie? Google testuje nowe powiadomienia

źródło: 9to5Google via FoneArena