(fot. Google)

Google Nest Hub Max zapewni kontakt ze znajomymi i większe bezpieczeństwo domu

Po konferencji Google I/O 2019, portfolio urządzeń firmy zasilą nie tylko tańsze Pixele, ale także Nest Hub Max, czyli duży inteligentny głośnik z wyświetlaczem i Asystentem Google. Jego przeznaczeniem jest zapewnienie komunikacji ze znajomymi, a także wprowadzenie wyższego poziomu bezpieczeństwa w domu.

Reklama

Jak informuje Google, Nest Hub Max to pierwszy produkt utworzony w ramach nowej serii urządzeń Nest. Warto dodać, że rebranding wynika z przejęcia firmy Nest Labs. Nowa linia produktów, która zastąpi Google Home, będzie zawierać urządzenia mające znaleźć zastosowanie w inteligentnych domach.

Reklama

Google stawia na bezpieczeństwo i kontakt ze znajomymi

Nest Hub Max (dawniej Google Home Hub) został wyposażony w 10-calowy ekran HD, a także w inteligentną kamerę. Pozwala ona sprawdzić, co dzieje się w domu, gdy przebywamy w pracy lub wyjechaliśmy odpocząć. Wystarczy wówczas użyć smartfona z odpowiednią aplikacją. Nowe urządzenie Google oferuje ponadto funkcję asysty domowej i wyjazdowej. Jej działanie sprowadza się do wysłania powiadomień, jeśli kamera wykryje ruch lub nie rozpozna kogoś w domu.

(fot. Google)

Kolejną możliwością oferowaną przez zamontowaną kamerę są oczywiście wideorozmowy. Nest Hub Max umożliwia połączenia z rodziną lub znajomymi z użyciem aplikacji Google Duo, która dostępna jest również na smartfony działające pod kontrolą Androida i iOS-a. Z usługi można także korzystać z poziomu przeglądarki internetowej. Nie jest więc wymagane, aby każdy rozmówca posiadał Nest Hub Max.

Nie trzeba korzystać z komend głosowych, aby obsługiwać Nest Hub Max. Urządzenie rozpoznaje bowiem gesty wykonywane w powietrzu. Wystarczy podnieść rękę i wykonać odpowiedni gest, aby przykładowo wstrzymać odtwarzanie muzyki.

Jedną z ważnych cech Nest Hub Max jest personalizacja pod konkretnego użytkownika, nawet jeśli z urządzenia korzysta kilka osób – np. cała rodzina. Dostępna funkcja Voice Match rozpoznaje głos wybranej osoby i za pomocą Asystenta Google udziela spersonalizowanej odpowiedzi. Skorzystać można również z Face Match, czyli systemu rozpoznawania twarzy.

Kiedy, gdzie i ile?

Niestety, obecne informacje wskazują, że Google nie zamierza wprowadzić Nest Hub Max na polski rynek. Sprzęt będzie dostępny w USA w cenie 229 dolarów. Pojawi się również w Wielkiej Brytanii i Australii.

źródło: Google

Reklama