Zdjęcia Google już niebawem z obsługą składanych smartfonów

Składane smartfony wyrastają na jedną z największych innowacji, jaką zobaczymy w tym roku kalendarzowym. Trudno określić tego typu konstrukcje mianem niezbędnych, jednak wydaje się, że wielu z Was zgodzi się, gdy uznamy tę technologię za pewnego rodzaju przełom. Co ważne, deweloperzy już pracują nad kompatybilnością aplikacji z tymi urządzeniami. A pośród nich można wymienić na przykład Google.

Reklama

Zdjęcia Google są aktualizowane w całkiem niezłym tempie. Nie tak dawno firma dodała odświeżoną szufladę nawigacyjną, a sieć już zdążyła obiec plotka, jakoby w niedalekiej przyszłości miała pojawić się aktualizacja, która sprawi, że Zdjęcia będą kompatybilne z takimi urządzeniami, jak Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X. Taki ruch zdaje się też dość jednoznacznie potwierdzać spore zainteresowanie technologią składanych urządzeń. Google to potentat na rynku, a jeśli firma tej renomy podejmuje już taki krok, to należy spodziewać się, że konkurencja również dołączy do wyścigu.

Reklama

Asystent Google zostanie zintegrowany z Chrome?

Aktualizacja jest obecnie w fazie testów, jednak dzięki serwisowi źródłowemu dość dobrze poznaliśmy mechanizm jej działania. Chodzi oczywiście o szybkie przełączanie się widoku Zdjęć Google w zależności od tego czy pracujemy z urządzeniem, które jest złożone czy też rozłożone, wykorzystując cały potencjał swojego ekranu. Można zauważyć, że wraz ze zmianą wykorzystania telefonu, zmienia się też model nawigacji po interfejsie. Precyzując, w trybie pełnego ekranu, galerię naszych zdjęć i wideo przewijamy od lewej do prawej, a nie od dołu do góry.

Fot za: 9to5Google

Z „rzeczy oczywistych” nie sposób też nie zwrócić uwagi na dynamiczną zmianę wielkości prezentowanych w aplikacji treści. To rzecz, której obecność można było brać w zasadzie w ciemno, jednak z dziennikarskiego obowiązku muszę odnotować ten fakt. Mówi się, że oficjalna aktualizacja ujrzy światło dzienne już wkrótce, zapewne podczas eventu Google I/O, który odbędzie się między 5 a 7 maja. Właśnie wtedy powinniśmy też zobaczyć nowe urządzenia z rodziny Pixel. Wygląda na to, że miłośnicy firmy z Mountain View dostaną w tym roku naprawdę sporo nowości. Zarówno po stronie software’u jak i hardware’u.

źródło: 9to5Google