Asystent Google zostanie zintegrowany z Chrome? | Tabletowo.pl

Asystent Google zostanie zintegrowany z Chrome?

Dołącz do dyskusji 0

Asystent Google jest jedną z tych usług, której dostępność w Polsce była wyczekiwana przez długi czas. Aktualnie jest ona już z nami od kilku miesięcy i wydaje się, że ostatnio niewiele nowego działo się w kwestii jej funkcjonalności. Na szczęście Google pamięta o Asystencie, a najnowsze plotki pośrednio sugerują, że jego rola w ekosystemie Androida może wzrosnąć.

Warto rozpocząć od tego, że plotki nie pochodzą z drugiej ręki. Informacja poszła w sieć za sprawą ostatniej aktualizacji Chromium. Precyzując, chodzi o fragmenty kodu, który został zauważony przez redakcję serwisu 9to5Google. Smaczku całej sprawie dodaje to, że po publikacji serwisu źródłowego kod bardzo szybko został usunięty. Na szczęście serwis przewidział taki bieg spraw i zdążył zapisać następującą część kodu:

public void triggerGoogleIOStuff (String message) {
mDetailsCoordinator.triggerGoogleIOStuff (wiadomość);
if (message.equals („Tutaj idziemy”) || message.equals („Gotowy do rezerwacji?”)) {
mCarRentalView.setVisibility (View.VISIBLE);
mCarRentalContactView.setVisibility (View.GONE);
} else if (message.equals („Wypełnianie twoich danych”)) {
mCarRentalView.setVisibility (View.GONE);
mCarRentalContactView.setVisibility (View.VISIBLE);
} else {
mCarRentalView.setVisibility (View.GONE);
mCarRentalContactView.setVisibility (View.GONE);
}
}

Wydaje się, że kod był w pewnym sensie wersją demonstracyjną Asystenta, a nie w pełni gotowym rozwiązaniem, które z powodzeniem można było testować. 9to5Google w kodzie znalazło też potwierdzenie obecności usługi, dzięki której Asystent będzie wiedział o naszych nadchodzących podróżach, co z kolei ma wywołać kartę w przeglądarce, gdzie będzie można zapoznać się z sugestiami dotyczącymi rezerwacji na przykład pokoju czy środków transportu.

Asystent Google po tygodniu. Czy wszystko działa świetnie?

Nie byłbym wcale zdziwiony, gdyby nowa funkcja Asystenta była już na ukończeniu, a jej debiut miał miejsce podczas tegorocznego wydarzenia Google I/O, które rozpocznie się siódmego maja. Plotki mówią też o tym, że na tym samym evencie zadebiutują Pixele 3a oraz 3a XL. Czyżby tegoroczny Google I/O miał odbyć się na bogato? Miejmy taką nadzieję. Wielu sympatyków rozwiązań od Google czeka na kolejne nowinki, które jeszcze bardziej usprawnią ekosystem Androida.

źródło: 9to5Google

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona