Gmail
(fot. Tabletowo.pl)

Gmail z przydatnymi nowościami. Znalezienie e-maila będzie teraz łatwiejsze

Gmail zdecydowanie jest jednym z najpopularniejszych produktów Google. Nie powinno więc dziwić, że firma z Mountain View stara się dbać o swoją usługę i często wprowadza nowości. Najnowsze funkcje powinny ułatwić znalezienie interesującego nas e-maila. Ponadto ulepszeń doczekała się aplikacja Google Chat.

Wyszukiwanie e-maili stało się wygodniejsze

Z pewnością wielu z Was posiada setki lub tysiące e-maili w skrzynkach na Gmailu. Duża liczba wiadomości sprawia, że znalezienie tego konkretnego e-maila może być dość trudne. Tutaj z pomocą przychodzi wbudowana wyszukiwarka, która jest naprawdę dobrym narzędziem – w końcu została stworzona przez prawdziwych specjalistów od wyszukiwania treści w internecie.

Gmail już wcześniej dysponował naprawdę dobrą wyszukiwarką, ale w ramach najnowszej aktualizacji stanie się ona jeszcze lepsza. Wszyscy, którzy dotychczas mieli problemy ze znalezieniem odebranej lub wysłanej wiadomości, powinni teraz mieć ułatwione zadanie.

Gmail wyszukiwanie etykieta
(fot. Google)

Po pierwsze w Gmailu można teraz wyszukiwać wiadomości z określoną etykietą. Pozwala to na otrzymanie bardziej precyzyjnych wyników, przykładowo zawierających wyłącznie wiadomości e-mail o etykiecie „Praca” lub „Zakupy”.

Gmail wyniki pokrewne
(fot. Google)

Po drugie wyszukiwarka w Gmailu będzie teraz zwracać wyniki pokrewne, jeśli na zapytanie nie zostały zwrócone żadne wyniki. To rozwiązanie może przydać się, gdy nie znamy konkretnych zapytań, które pozwoliłyby wyszukać interesujące nas wiadomości.

W przypadku wyszukiwania wiadomości z określoną etykietą, a także zwracania wyników pokrewnych, oba rozwiązania są już wprowadzane w Gmailu. W związku z tym, że cały proces przeprowadzany jest stopniowo, niektórzy będą musieli trochę poczekać.

Google Chat historia wyszukiwania
(fot. Google)

Warto również wspomnieć o Google Chat. W aplikacji zostały wprowadzane sugestie wyszukiwania, które oparte są dotychczasowej historii wyszukiwania. Pojawiają się one podczas wprowadzania tekstu w pasku wyszukiwarki. Dzięki temu znalezienie konkretnych wiadomości czy plików ma być szybsze i wygodniejsze. Funkcja jest już wdrażana w mobilnej aplikacji na urządzeniach z Androidem, a pod koniec miesiąca zobaczymy ją również na iOS.

Google Meet z wygodną funkcją pokazywania Prezentacji Google

Wypada odnotować, że Google ogłosiło nowości nie tylko dla użytkowników Gmaila. Jak wynika z najnowszych informacji, bezpośrednio w Google Meet wkrótce będzie można pokazywać również Prezentacje Google, dzięki lepszej integracji obu usług.

Google Meet prezentacje Google
(fot. Google)

Niestety, rozwiązanie nie będzie dostępne dla osób ze zwykłymi kontami Google. Funkcja jest bowiem skierowana dla wybranych użytkowników Google Workspace i ma zostać wprowadzona w ciągu najbliższych tygodni.