Samsung Galaxy Tab S7+ z klawiaturą
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski)

Tak będzie wyglądać Galaxy Tab S7 Lite. Nie pomylcie go z Galaxy Tab S7+

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie na rynek trafi wiele nowych tabletów. Jednym z nich będzie Galaxy Tab S7 Lite. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak ma wyglądać. Klienci mogą mieć problem, aby nie pomylić go z Galaxy Tab S7+.

Reklama

Jeśli Wam umknęło, to polski oddział Huawei zaanonsował dziś w Polsce nowy tablet Huawei MatePad. Z kolei w najbliższy wtorek odbędzie się wiosenna konferencja Apple, w trakcie której spodziewamy się zobaczyć nowe iPady Pro i iPada mini 6. generacji. Ponadto na horyzoncie są także Samsung Galaxy A7 Lite i Samsung Galaxy Tab S7 Lite, któremu poświęcony jest niniejszy artykuł.

Tak będzie wyglądać tablet Samsung Galaxy Tab S7 Lite

Jeszcze nie wiemy, kiedy Samsung zaprezentuje swoje nowe tablety ze średniej półki, ale być może zrobi to na najbliższej konferencji, zaplanowanej na 28 kwietnia 2021 roku, w trakcie której przede wszystkim oficjalnie zaanonsuje najnowsze laptopy.

Jeszcze przed oficjalną premierą dowiedzieliśmy się jednak, jak będzie wyglądać Galaxy Tab S7 Lite. Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić go od dużo droższego Galaxy Tab S7+, ponieważ Samsung zdecydował się zamknąć nowy tablet w „starej” obudowie, która także jest bardzo smukła i kanciasta. Na dodatek na panelu tylnym również znalazły się dwa aparaty i miejsce do umieszczenia rysika S Pen. Warto też zauważyć, że ramki dookoła ekranu są wąskie i symetryczne. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie dla oka.

Samsung Galaxy Tab S7 Lite tablet
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 Lite (źródło: Evan Blass)

Galaxy Tab S7 Lite będzie miał z Galaxy Tab S7+ jeszcze jeden wspólny mianownik, a mianowicie przekątną wyświetlacza, bowiem nadchodzący członek flagowej rodziny również zaoferuje 12,4-calowy ekran. Ponadto na jego pokładzie znaleźć się ma procesor Qualcomm Snapdragon 750G ze zintegrowanym modemem 5G, aczkolwiek Samsung przygotowuje aż trzy wersje: bez obsługi sieci komórkowej, ze wsparciem dla maksymalnie 4G i trzecią, która obsłuży sieć piątej generacji.

Oprócz tego, specyfikacja Galaxy Tab S7 Lite obejmie również 4 GB lub 6 GB RAM (w zależności od wersji) oraz 128 GB pamięci wbudowanej, a także GPS i akumulator o pojemności 7000 mAh z obsługą 15 W ładowania przewodowego przez port USB-C. Tablet po wyjęciu z pudełka powinien pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem One UI 3.1.

Z udostępnionych przez Evana Blassa renderów wynika natomiast, że na pokładzie tabletu Samsung Galaxy Tab S7 Lite zabraknie 3,5 mm złącza słuchawkowego.