Samsung Galaxy Tab S7+ z widocznym włączonym ekranem
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski)

Samsung pracuje nad nowymi tabletami z serii Galaxy Tab S7

Mówiąc szczerze, zdążyłem już zapomnieć o tabletach z serii Galaxy Tab S7, ponieważ zadebiutowały one na początku sierpnia 2020 roku, czyli blisko pół roku temu, a ponadto w ostatnim czasie byliśmy zaabsorbowani innymi nowościami Samsunga. Okazuje się jednak, że producent wkrótce rozbuduje tę rodzinę.

Samsung nie wprowadza na rynek zbyt wielu tabletów – jest ich zdecydowanie mniej niż smartfonów, którymi producent z Korei Południowej wręcz zalewa sklepowe półki. Można to jednak uznać za dobry kierunek, ponieważ prezentowane urządzenia są bardzo ciekawe i atrakcyjne – wśród takich można wymienić na przykład Galaxy Tab S5e i Galaxy Tab S6 Lite.

Samsung pracuje nad nowymi tabletami z serii Galaxy Tab S7

Koreańczycy mają dość… nieszablonowe podejście do swojej topowej linii tabletów. Na rynku nigdy nie zadebiutował Galaxy Tab S5, ale pojawił się na nim wspomniany przed chwilą Galaxy Tab S5e. Jest on pozycjonowany nieco niżej we flagowej rodzinie, ale wciąż stworzony z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, podobnie jak również już przywoływany Galaxy Tab S6 Lite.

W przypadku serii Galaxy Tab S7 Samsung postanowił uderzyć zdecydowanie mocniej, ponieważ wprowadził na rynek aż dwie wersje: podstawową i z „plusem” w nazwie. Okazuje się, że to jeszcze nie wszystkie modele, bo rodzina wkrótce się powiększy.

Samsung Galaxy Tab S7+ touchpad, klawiatura i piórko, DeX
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski)

Serwis SamMobile donosi bowiem, że Samsung pracuje nad tabletami o oznaczeniach kodowych SM-T730, SM-T735 i SM-T736B/SM-T736N. Pierwszy z nich ma oferować tylko WiFi, drugi również modem LTE, natomiast ostatni będzie obsługiwać także sieć 5G.

Nieoficjalne informacje wskazują, że może to być Galaxy Tab S7 Lite lub nawet… Galaxy Tab S8e. Mało tego – serwis źródłowy podaje, że być może doczeka się on także wersji z dopiskiem „Plus” lub/i „XL” z prawdopodobnie większym wyświetlaczem.

Na tę chwilę specyfikacja Galaxy Tab S7/Galaxy Tab S8e nie jest znana, ale prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać, aż pojawią się pierwsze informacje na temat nowych tabletów Samsunga.