(fot. Apple)

Konferencja Apple już za tydzień. Oto, co możemy zobaczyć

Okazuje się, że wiosna dla fanów firmy z Cupertino będzie znacznie ciekawsza niż mogliśmy się spodziewać. Konferencja Apple właśnie została oficjalnie zapowiedziana.

Reklama

Apple w końcu ogłosiło datę wydarzenia

Co ciekawe, nieoficjalnie źródła wskazywały, że wydarzenie, na którym poznamy nowe urządzenia Apple, odbędzie się w marcu. Tak się jednak nie stało. Co więcej, zespół Tima Cooka zapowiedział wówczas tylko wydarzenie WWDC, zaplanowane na początek czerwca.

Po wspomnianych przed chwilą posunięciach firmy z Cupertino, a także braku wyczekiwanej konferencji w marcu, nie brakowało głosów, że nowy sprzęt zostanie wprowadzony do sprzedaży bez większego szumu, i że Apple ograniczy się tylko do udostępnienia krótkich informacji prasowych.

konferencja Apple
iPad Pro 2020 może doczekać się następcy na kwietniowej konferencji (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Cóż, konferencja Apple jednak się odbędzie. Co ciekawe, zanim otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, to jeszcze kilka godzin przed nim „wygadała” się asystentka Siri. Po pytaniu o najbliższy event, zamiast wskazać początek czerwca i WWDC, mogliśmy usłyszeć o dość „tajemniczym” wydarzeniu zaplanowanym na 20 kwietnia.

Całość, jak już mogliśmy się przyzwyczaić, zostanie przeprowadzona w formie cyfrowej. Wydarzenie będzie dostępne dla każdego zainteresowanego, zarówno na stronie firmy, jak i na YouTube.

Najbliższa konferencja Apple to sporo nowości sprzętowych

Firma Tima Cooka, nie licząc daty i specjalnie przygotowanej grafiki, nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów. W związku z tym, przedstawione informacje dotyczące premier oparte są wyłącznie na wcześniejszych przeciekach.

Jak już wspomniałem, konferencja Apple będzie najpewniej skupiona na nowościach sprzętowych. Należy oczekiwać odświeżonych iPadów Pro z wyświetlaczami mini LED, nowych słuchawek bezprzewodowych – AirPods 3 i AirPods Pro 2, a także możliwe jest wprowadzenie lokalizatora AirTag i nowej generacji przystawki Apple TV.

AirPods Pro 2 mają otrzymać sporo krótsze trzonki (fot. Apple)

Możemy jeszcze zobaczyć odświeżoną linię komputerów Mac. Po pierwsze, autorskie procesory ARM trafią do wydajniejszych MacBooków Pro, które dodatkowo mogą otrzymać zauważalnie zmienione wzornictwo. Po drugie, mówi się o debiucie Maka z układem ARM i sporo smuklejszymi ramkami wokół ekranu.

Ponadto, 20 kwietnia powinny zostać udostępnione aktualizacje systemów operacyjnych – iOS 14.5 i watchOS 7.4, które w iPhone’ach z Face ID umożliwią odblokowywanie za pomocą Apple Watcha, gdy nosimy maskę na twarzy. Aktualizacji oprogramowania może doczekać się także macOS i tvOS.