EMUI 12 dostępne dla Huawei P40 Pro w Polsce! Sprawdź, czy też dostaniesz

EMUI 12 nie miało głośnej premiery. Huawei po prostu udostępnił stronę internetową, poświęconą nowemu wydaniu interfejsu, na której wymienił nowości, jakie przynosi. I chociaż jest ich niewiele, użytkownicy z niecierpliwością czekają na aktualizację. Jest ona już dostępna dla właścicieli Huawei P40 Pro, ale trafi też do posiadaczy innych smartfonów Huawei. Sprawdź, czy do Ciebie też.

EMUI 12 dostępne dla Huawei P40 Pro w Polsce!

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas, że na jego Huawei P40 Pro pojawiła się aktualizacja do EMUI 12. Waży ona dość sporo, bo aż 5,71 GB. Najnowsza wersja oprogramowania nosi oznaczenie 12.0.0.218(C432E3R4P5). Niestety, Huawei nie wspomina nic o Androidzie ani tym bardziej HarmonyOS – użytkownicy otrzymują jedynie informację, że urządzenie ma EMUI (ciekawostka: przy jego włączaniu nie ma wzmianki, że smartfon jest „Powered by Android”).

W changelogu producent podaje m.in. że nowa wersja EMUI umożliwia obsługę elastycznego dostosowywania czcionki, a do tego zastosowano w niej koncepcję neumorfizmu w elementach interfejsu, aby uzyskać bardziej realistyczny projekt. Ponadto dodano funkcję inteligentnych folderów – po przytrzymaniu palca na folderze ikony zawartych w nim aplikacji stają się większe dla łatwiejszego dostępu do programów.

Po zainstalowaniu EMUI 12, gdy użytkownik przeciągnie palec w dół od lewego górnego rogu ekranu, uzyska dostęp do Panelu powiadomień i listy powiadomień. Ten sam gest, wykonany po przeciwnej stronie, spowoduje pojawienie się Panelu powiadomień i listy skrótów. Ponadto dodano sekcję sterowania dźwiękiem w Panelu sterowania, co ma ułatwić przełączanie pomiędzy różnymi urządzeniami i aplikacjami audio.

EMUI 12 zacieśnia również więzy pomiędzy urządzeniami Huawei – użytkownik będzie na przykład miał możliwość odblokowania smartfona poprzez wprowadzenie hasła na laptopie Huawei, gdy oba sprzęty są połączone za pośrednictwem Współpracy multiekranowej. Ponadto umożliwiono obsługę dostępu do dokumentów lub obrazów na telefonie z laptopa bez konieczności korzystania z kabla do transmisji danych.

EMUI 12 jest już dostępne dla Huawei P40 Pro, ale producent zapowiedział, że w pierwszej połowie 2022 roku dostaną je również smartfony z serii Mate 30, Mate 20 i Mate 10 oraz Huawei P30 i Huawei P20. Beta testy EMUI 12 dla Huawei P30 Pro rozpoczęły się w Niemczech już na początku grudnia 2021 roku.

Pełną listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do EMUI 12, znajdziecie w osobnym artykule.