Apple Watch Ultra (fot. Apple)

Apple Watch Ultra ma dostać jeszcze większy ekran. W planach są też tańsze AirPodsy

Jeśli potwierdzą się najnowsze rewelacje, to nowy Apple Watch Ultra otrzyma jeszcze większy ekran. Co więcej, Apple ma również pracować nad „tanią” wersją słuchawek AirPods.

Apple Watch Ultra z ekranem micro LED

Podczas ostatniej konferencji Apple, która odbyła się we wrześniu minionego roku, zaprezentowane zostały nowe smartwatche. Dwa z nich, czyli Apple Watch SE 2 gen. i series 8, były tylko odgrzewanymi kotletami. Natomiast model Ultra, w przeciwieństwie do znacznie tańszego rodzeństwa, okazał się prawdziwym powiewem świeżości.

Patrząc na rozwój innych smartwatchy Apple, mogłoby się wydawać, że obecna konstrukcja Watcha Ultra zostanie z nami na długo i to bez naprawdę odczuwalnych zmian. Możliwe jednak, że ten nudny i raczej niepożądany przez użytkowników scenariusz się nie spełni.

Z najnowszych informacji wynika, że nowy smartwatch Apple, określany w przecieku „zegarkiem wysokiej klasy”, otrzyma 2,1-calowy ekran. Warto zauważyć, że obecny Apple Watch Ultra ma wyświetlacz o przekątnej 1,92 cala. Nie dość, że ekran będzie większy, to dodatkowo ma być wykonany w technologii micro LED, o której w przypadku Apple Watchy mówi się już od dłuższego czasu. Ponadto ma on charakteryzować się wyższym poziomem maksymalnej jasności.

Apple Watch Ultra
(fot. Apple)

Na nowego Apple Watcha Ultra trzeba jednak poczekać aż do 2024 roku. Trudno teraz stwierdzić, czy po drodze nie pojawi się model pośredni, który przykładowo będzie tylko delikatnym odświeżeniem generacji z 2022 roku.

Tańsze słuchawki AirPods

Dowiedzieliśmy się również, że zespół Tima Cooka pracuje nad nowymi słuchawkami AirPods, które mają być najtańszymi w portfolio firmy. Nie oznacza to jednak, że będą one konkurować z tanimi słuchawkami konkurencji.

Niewykluczone, że chodzi o model, który zastąpi AirPodsy 2. generacji, ponieważ wciąż są one dostępne w oficjalnym sklepie Apple i obecnie są tymi podstawowymi. Owszem, są też tymi najtańszymi, ale należy mieć na uwadze, że kosztują aż 799 złotych.

„Tanie” słuchawki mają zostać zaprezentowane w 2024 roku. Możliwe, że na jednej z konferencji Apple lub po prostu ich wprowadzenie do sprzedaży zostanie ogłoszone tylko za pomocą krótkiej informacji prasowej.