iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro (fot. Tabletowo.pl)

Apple wraca do korzeni? Tak może wyglądać iPhone 16

Chociaż do premiery tegorocznych smartfonów Apple zostało jeszcze sporo czasu, to jednak już budzą one emocje wśród internautów. Z nieoficjalnych doniesień sukcesywnie dowiadujemy się, co może zaoferować oraz jak może wyglądać iPhone 16. Ten design jest świetnie znany fanom urządzeń giganta z Cupertino.

Co już wiemy o iPhone 16?

Tuż po premierze serii iPhone 15 pojawiły się już pierwsze doniesienia mówiące o tym, czego można spodziewać się po nadchodzących w 2024 roku smartfonach Apple. Według nich to właśnie iPhone 16 może przerwać niechlubną tradycję producenta i nareszcie zaoferować użytkownikom wyświetlacz ProMotion ze 120 Hz odświeżaniem.

Następnie pojawiły się informacje m.in. o procesorze, który ma pojawić się w podstawowym modelu. Nowy smartfon ma zaoferować chipset Apple A18 wykonany w 3 nm procesie technologicznym. Do tej pory na takie układy mogli liczyć jedynie użytkownicy wersji Pro. Na pokładzie iPhone 16 ma znaleźć się także większa ilość pamięci operacyjnej. Mówi się o 8 GB RAM. Zmiany mają objąć jednak nie tylko specyfikację, ale także design smartfona.

Apple wraca do korzeni. Z pewnością znacie ten design

Już w grudniu 2023 roku pojawiły się pierwsze rendery prototypów iPhone 16. Sugerowały one znaczące zmiany w designie smartfonów Apple. Teraz serwis macrumors przedstawił, jak może wyglądać nowy iPhone. Dla wielu osób może być to spore zaskoczenie, ale gigant z Cupertino postanowił sięgnąć do przeszłości. Z pewnością znacie ten design. Wyspa aparatów jest bardzo zbliżona wyglądem do tej, którą widzieliśmy w iPhone X.

To charakterystyczna pastylka z ułożonymi jeden pod drugim dwoma obiektywami. Projekt nieco różni się od tego pokazanego w grudniu 2023, ponieważ pastylka nie jest już umieszczona na wyspie znanej z iPhone’ów począwszy od modelu iPhone 11. Na bocznej krawędzi smartfona znalazły się przyciski regulacji głośności (odseparowane od siebie) oraz przycisk akcji, podobny do tego z modelu 15 Pro, który zastąpił charakterystyczny dla Apple suwak.

Nowy projekt sugeruje również, że producent mógł zrezygnować z pomysłu dodania nowego klawisza na przeciwległej, bocznej krawędzi smartfona. Warto podkreślić jednak, że są to jeszcze niepotwierdzone informacje i ostateczny wygląd iPhone 16 może różnić się od tego przedstawionego na powyższych grafikach.