nowy iPod Touch
nowy iPod Touch (fot. Apple)

Nowy iPod Touch oficjalnie. Tylko czy ktoś go jeszcze potrzebuje?

Wydawałoby się, że w obecnych czasach odtwarzacze muzyki (potocznie zwane empetrójkami) nie mają racji bytu, gdyż z powodzeniem zastąpiły je smartfony. iPod Touch zalicza się do tej grupy, aczkolwiek oferuje znacznie więcej funkcji – właściwie jest jak iPhone, tylko bez możliwości włożenia do niego karty SIM. Dziś Apple bez większej pompy zaprezentowało i wprowadziło do sprzedaży nową generację iPoda Touch.

Reklama

Nowego iPoda Touch wyposażono w wyświetlacz IPS Retina o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 1136×640 pikseli, co przekłada się na 326 pikseli na cal. Ekran charakteryzuje się też kontrastem na poziomie 800:1 i jasnością maksymalną 500 cd/m². Przód urządzenia pokryty jest powłoką oleofobową.

Sercem nowego iPoda Touch jest procesor A10 Fusion, który Apple zastosowało po raz pierwszy w iPhone’ach 7 i 7 Plus. Dla porównania, poprzednią generację napędzał układ Apple A8 z koprocesorem M8. Całość ma wymiary 123,4×58,6×6,1 mm i waży 88 gramów – pod tymi dwoma względami nic się nie zmieniło względem poprzednika.

nowy iPod Touch
nowy iPod Touch (fot. Apple)

Nowy iPod Touch dostępny będzie w trzech wersjach pojemnościowych: 32 GB, 128 GB i 256 GB (poprzednika Apple nie oferowało w 256 GB wariancie). Ceny przedstawiają się następująco:

  • 32 GB – 1099 złotych
  • 128 GB – 1579 złotych
  • 256 GB – 2059 złotych

Dla porównania, poprzedni iPod Touch 32 GB kosztował 999 złotych, zaś wersja 128 GB 1490 złotych. Nowy model jest już dostępny w sprzedaży i klienci mogą wybrać jeden z sześciu wariantów kolorystycznych: różowy, srebrny, szary, złoty, niebieski i czerwony (PRODUCT)RED.

Właściciele nowego iPoda Touch będą mogli słuchać muzyki z serwisów iTunes i Apple Music (również offline po wcześniejszym pobraniu), a do tego także skorzystać z usługi Apple Arcade z ponad setką ekskluzywnych tytułów, której udostępnienie planowane jest na jesień. Nowością jest też możliwość grania w gry AR i korzystania z innych materiałów w rozszerzonej rzeczywistości. Urządzenie pracuje pod kontrolą iOS 12 i otrzyma aktualizację do iOS 13.

Źródło: Apple