Aplikacja Xbox przetestuje Twój PC

Do windowsowej aplikacji Xbox trafiła długo wyczekiwana funkcja. Wkrótce będziecie mogli szybko i komfortowo sprawdzić, czy wybrana produkcja zadziała zgodnie z oczekiwaniami na Waszym PC.

Xbox ułatwia życie PC-towcom

Każdy gracz, preferujący klawiaturę i myszkę, doskonale wie, jak irytujące są problemy z działaniem poszczególnych gier. Najczęściej wynikają one ze zbyt słabej specyfikacji naszego komputera, o czym zdajemy sobie sprawę już po zainstalowaniu wybranej produkcji.

Na szczęście, jeśli posiadacie gry w bibliotece Xboxa i chcecie odpalić je na PC, to teraz aplikacja sama Was powiadomi, czy będą one poprawnie działać. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzicie czas, ale także unikniecie niepotrzebnych nerwów.

Aplikacja Xbox
Nowa funkcja w Xbox sprawdzi, czy wybrana gra zadziała zgodnie z oczekiwaniami na Waszym PC (Źródło – The Verge)

Na ten moment wspomniana funkcja jest jeszcze w fazie testów. Właściwy komunikat znajdziemy (na razie) tylko przy nielicznych produkcjach. Do końca nie wiadomo też, w jaki sposób będzie działać zaprojektowany przez Microsoft test wydajności. Być może chodzi tylko o minimalne lub zalecane wymagania sprzętowe. Nowość wciąż nie została oficjalnie zapowiedziana przez giganta z Redmond, więc na więcej informacji musimy jeszcze zaczekać.

Z całą pewnością jednak taka funkcja ułatwi życie graczom – zwłaszcza tym, którzy nie są pewni wydajności swojego PC i nie potrafią oszacować, ile jest w stanie udźwignąć. Sam doskonale wiem, jak często zdarza mi się instalować grę bez zweryfikowania jakichkolwiek wymagań. Nawet jeśli etykieta Microsoftu wskazywałaby tylko zielony pasek „działa” i czerwony „nie działa”, to i tak byłoby to spore ułatwienie.

U Xboxa same nowości

Microsoft nie zatrzymuje się ani na chwilę – rozwija Xboxa w każdym możliwym obszarze. Wspomniany test wydajności gier na naszych PeCetach to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Co chwila przecież jesteśmy bombardowani informacjami dotyczącymi nowych gier w Game Passie czy wielkich premier, takich jak Forza Horizon 5 czy Halo Infinite. Nie tak dawno zapowiedziano też sporo nowości w Xbox Design Lab, w którym możecie stworzyć własne, unikatowe kontrolery.