Halo Infinite

20 lat Xboxa – tryb sieciowy Halo Infinite już ruszył!

Wielkich celebracji ciąg dalszy, ponieważ dzisiaj Microsoft świętuje 20-lecie premiery konsoli Xbox. Z tej okazji odbyła się specjalna, rocznicowa transmisja, podczas której Zieloni ogłosili kilka ważnych informacji.

Wsteczna kompatybilność? Xbox o niej pamięta!

Nie ma chyba lepszego sposobu na świętowanie 20. urodzin, niż przypomnienie sobie o własnej przyszłości. Xbox postanowił, że najlepiej to zrobi wprowadzając kolejne produkcje do programu wstecznej kompatybilności. Ekipa Zielonych tym razem zaszalała, umożliwiając graczom zagranie w ponad 70 następnych klasyków.

Oto pełna lista gier, jakie zostały dodane do programu wstecznej kompatybilności. Xbox zadbał nawet o najbardziej wybrednych graczy (źródło: Microsoft)
Oto pełna lista gier, jakie zostały dodane do programu wstecznej kompatybilności (źródło: Microsoft)

Wpadło sporo produkcji od Rockstar Games, takich jak cała seria Max Payne czy też Manhunt. Pojawiły się też jednak nieco mniej oczywiste pozycje – Ridge Racer 6 czy też TimeSplitters: Future Perfect. Jedno jest pewne – fani klasycznych gier z oryginalnego Xboxa oraz 360-ki, będą z pewnością zachwyceni tym ogłoszeniem. Zwłaszcza, że jak podaje Xbox Wire, jest to niestety ostatnia paczka gier w programie wstecznej kompatybilności.

Warto tutaj zaznaczyć, że podanych wyżej produkcji nie trzeba wcale kupować od nowa. Wystarczy, że macie w zasięgu ręki płytkę z grą na sprzęt Microsoftu, a konsola automatycznie rozpozna produkcję, rozpoczynając tym samym pobieranie jej zaktualizowanej wersji na dysk twardy. Każda z dodanych dzisiaj gier zawiera też wsparcie dla trybu Auto HDR na konsolach Xbox Series S|X, oferując przy tym maksymalnie aż 4 razy większą rozdzielczość, w zależności od platformy, na jakiej gramy.

Gdyby jednak tego było mało, 37 produkcji we wstecznej kompatybilności, otrzymało właśnie FPS Boost na konsolach Xbox Series S|X. W ich skład wchodzą gry z serii F.E.A.R., Gears of War, Dead Space, Fallout, a także pojedyncze tytuły, pokroju Alan Wake, The Elder Scrolls IV: Oblivion czy też Sonic Generations.

Multiplayer w Halo Infinite już dzisiaj!

Ci, którzy oczekują od Xboxa zupełnie nowych gier, także nie mają powodu by narzekać. Ku zaskoczeniu wszystkich, beta trybu sieciowego w Halo Infinite startuje już dzisiaj, trzy tygodnie wcześniej niż to zapowiadano, i to całkowicie za darmo! Dla graczy dostępne są wszystkie mapy, łącznie z zawartością pierwszego sezonu Battle Pass. Co ciekawe, postęp w rozgrywce przeniesie się do pełnej wersji Halo Infinite, która będzie miała swoją premierę już 8 grudnia. Tryb sieciowy możecie pobierać już teraz na konsolach i komputerach. Chmura otrzyma nową zawartość nieco później, lecz jeszcze dzisiaj.

Darmowy multiplayer w Halo Infinite? Biorę, i to jeszcze jak!
Darmowy multiplayer w Halo Infinite? Biorę, i to jeszcze jak!

Trzeba przyznać, że Xbox w fantastyczny sposób przygotował się na świętowanie swojego 20-lecia. Na prezentacji pojawił się nawet Dwayne „The Rock” Johnson, który 20 lat temu razem z Billem Gatesem przedstawiał konsolę całemu światu. Choć ta nigdy nie miała lekko, dzisiaj Microsoft wydaje się pewnie stąpać po świecie gamingu, podejmując decyzje, z których gracze są bardzo zadowoleni.

Koniecznie dajcie znać, jak podobał się Wam pokaz Xboxa! Ja tymczasem uciekam na kolejną przejażdżkę w Forza Horizon 5, adios!