Forza Horizon 5 - najciekawsze premiery gier listopad 2021

W Forza Horizon 5 zagrało w tydzień ponad 10 mln osób. Byłeś jedną z nich?

Microsoft i studio Playground Games mają powód do zadowolenia. W oficjalnym komunikacie pochwalono się bowiem, że w Forza Horizon 5 zagrało już ponad 10 mln graczy! To najlepszy wynik (jeśli mówimy o pierwszym tygodniu od premiery) w historii całego Xboxa.

Forza Horizon 5 ani myśli się zatrzymywać

Wyścigowe szaleństwo w Meksyku trwa w najlepsze. Od momentu premiery najnowsza Forza Horizon zgromadziła przed ekranami już ponad 10 mln graczy! Jest to nie tylko najlepszy pierwszy tydzień od premiery w historii usługi Xbox Game Pass, ale także w historii Xboxa w ogóle.

Oczywiście należy pamiętać, że liczba ta nie odpowiada liczbie sprzedanych egzemplarzy, bo mnóstwo ludzi ogrywa Forza Horizon 5 (w tym również ja!) za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass. Nie tak dawno Microsoft chwalił się jednak, że w Game Passie Forza Horizon 5 przebiła liczbę 4,5 mln graczy.

I szczerze, wcale się nie dziwię. To kawał świetnej gry wyścigowej, która pomimo kilku błędów nie nudzi nawet po wielu godzinach rozgrywki. Gameplay, grafika, modele samochodów, ten niepowtarzalny klimat – to wszystko robi ogromne wrażenie i zachęca do dalszej gry.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 zadebiutowała na rynku 9 listopada 2021 roku. To już piąta część tej bardzo popularnej serii gier wyścigowych. Tym razem rozgrywka przenosi graczy do Meksyku, oferując największy ze wszystkich otwartych światów w historii cyklu. W grze pojawiają się zróżnicowane lokacje – lasy deszczowe, pustynie, plaże, miasta i wiele więcej, po których ścigamy się wybranym samochodem spośród ponad 500 dostępnych modeli. Forza Horizon 5 oferuje także zaimplementowany system zmian pór roku oraz zmian pogodowych.

Do Forza Horizon 5 trafiła już pierwsza aktualizacja

Ostatnio do Forza Horizon 5 trafiła też pierwsza aktualizacja, mają załatać szereg frustrujących błędów, takich jak chociażby niedziałające kierownice na PC, problemy z rozgrywką sieciową i dostępem do sklepu FORZATHON czy pomniejsze kłopoty m.in. z wypłatami nagród. Sporo graczy zmagało się też z tzw. exploitami, dzięki którym zarabiano olbrzymie pieniądze w bardzo krótkim czasie.

Mało wprawne oko pomyli Forza Horizon 5 z rzeczywistością. (źródło: Xbox Wire)
Mało wprawne oko pomyli Forza Horizon 5 z rzeczywistością. (źródło: Xbox Wire)

Wprowadzona aktualizacja miała wspomniane błędy naprawić. Niektóre osoby wciąż jednak zgłaszają podobne błędy, w tym chociażby znikanie znajomych z mapy gry lub ładujące się więcej niż kilka minut modele samochodów. Jeśli Wam również przydarzają się podobne problemy, dajcie znać w komentarzu.