Xiaomi Black Shark 4

AnTuTu podsumowuje marzec. Snapdragon 888 zdominował ranking flagowców

Kolejna odsłona wojny na cyferki za nami. AnTuTu zebrało dane i podsumowało marzec 2021. Jakie wnioski możemy z tego wyciągnąć? Na pewno to, że Snapdragon 888 na ten moment nie ma sobie równych we flagowych urządzeniach. W przypadku średniaków w rankingu znalazło się aż 7 urządzeń pracujących pod kontrolą procesorów marki Kirin, ale żadne z nich nie trafiło na podium.

Premiery za nami

Nieustająca rywalizacja na najbardziej wydajne urządzenie w rankingu AnTuTu nabrała w marcu sporego rozpędu. Stało się tak za sprawą wielu premier, jakich byliśmy świadkami w ostatnich tygodniach. AnTuTu – pomimo kontrowersji – w dalszym ciągu uważane jest za jeden z najlepszych rankingów, pokazujących moc mobilnych urządzeń.

Snapdragon 888 pokazał pazur

Nie jest żadną tajemnicą, że najnowsza flagowa jednostka wydana przez Qualcomma to bardzo silny procesor. Dobitnie pokazuje to marcowy ranking AnTuTu. Wszystkie pozycje w TOP 10 najwydajniejszych urządzeń zajęły smartfony ze Snapdragonem 888. Pierwsze miejsce w rankingu, z przewagą ponad 20 tysięcy punktów, zajął Black Shark 4 Pro z wynikiem na poziomie 765579 punktów. Kolejne miejsca na podium zajęły, odpowiednio, Oppo Find X3 Pro i RedMagic 6 Pro, w przypadku których różnica wyniosła mniej niż 1000 punktów, odpowiednio, 742078 i 741100.

AnTuTu ranking marzec 2021 - Flagowce
fot. AnTuTu

Kolejne miejsca uzupełniają takie smartfony jak Asus ROG Phone 5, Vivo X60 Pro+, IQOO 7, Redmi K40 Pro i Xiaomi Mi 11. Ranking zamykają dwa smartfony z rodziny Meizu, modele 18 i 18 Pro. Co ciekawe, to podstawowy model z tej dwójki znalazł się w rankingu wyżej.

Na średniej półce Kirin i Dimenisty

W przypadku modeli średniopółkowych, całe podium przypadło dla urządzeń, których sercem jest chip wykonany przez MediaTeka – Dimensity 820. Pozycja lidera przypadła w marcu modelowi Redmi 10X 5G. Drugie i trzecie miejsce uzupełniają modele Redmi 10X Pro 5G i Vivo S7t. Ponownie mamy więc do czynienia z sytuacją, że podstawowy model zajmuje wyższą pozycję w rankingu aniżeli model z dopiskiem „Pro”.

AnTuTu Ranking Marzec 2021 - Średniopółkowce - Mid-Range
fot. AnTuTu

Pozostałą część rankingu, to jest miejsca od 4 do 10, zajmują smartfony wykorzystujące procesory Kirin, a więc na liście dominują modele wykonane przez Huawei i Honora. W rankingu widzimy kilka modeli serii Nova, a także przedstawicieli serii Honor 30 i rodzynka w postaci Honora X10.

Co ciekawe, zestawiając marcową listę z tą udostępnioną przez AnTuTu w lutym, w przypadku urządzeń średniopółkowych nie widać wielkich zmian, jakich doczekał się ranking flagowych urządzeń. Wtedy w lutym 2021 rządził Realme GT, który chwilę później został usunięty z rankingu za domniemane oszustwa. AnTuTu poinformowało, że najnowsze rankingi są ostatnimi, które powstały na bazie działania benchmarku AnTuTu w wersji 8. Wszystkie kolejne będą opracowywane na podstawie nowej wersji AnTuTu V9.