Nowy Android Auto
(fot. Google)

Android Auto zyska odświeżony ekran ustawień i wyczekiwany ciemny motyw

Zmiany, które trafiły już do wybranych użytkowników Android Auto, skupiają się na ekranie ustawień. Google zdecydowało się wprowadzić interfejs Material You, a także długo wyczekiwany ciemny motyw.

Zauważalnie odświeżona sekcja ustawień

Trzeba przyznać, że ostatnio całkiem sporo dzieje się w przypadku Android Auto. Google, co prawda sporo później niż wstępnie zakładano, udostępniło wreszcie nowy interfejs o nazwie kodowej Coolwalk. Obecnie można z niego korzystać w aplikacji w wersji beta i najpewniej już wkrótce trafi do wszystkich użytkowników.

Co więcej, firma zdecydowała się teraz wprowadzić zmiany w sekcji ustawień, która dostępna jest na ekranach smartfonów. Interfejs został dostosowany do języka projektowania Material You, a więc teraz jest bardziej zgodny z tym, co Google oferuje w nowszych wydaniach Androida, a także w innych swoich aplikacjach.

Ponadto wreszcie wprowadzony został ciemny motyw. Dotychczas, po wejściu do sekcji ustawień, widzieliśmy wyłącznie białe tło, co niekoniecznie było przyjemne dla oczu w nocy. Co ciekawe, Android Auto w przypadku interfejsu wyświetlanego na ekranach wbudowanych w samochód, już w 2019 roku całkowicie porzucił jasny motyw, więc brak spójności mógł być tutaj dość irytujący.

Android Auto ciemny motyw
(fot. 9to5Google)

Całość teraz prezentuje się nie tylko bardziej spójnie, ale również jest bardziej minimalistyczna, a odnalezienie niektórych opcji powinno być łatwiejsze – np. funkcja podłączenia do samochodu.

Musimy jeszcze trochę poczekać

Przeprojektowane menu ustawień jest obecnie wdrażane wraz z Android Auto 8.6 beta. Ponadto nie wystarczy zainstalować najnowszej wersji beta, aby móc sprawdzić zmiany – nowy wygląd został aktywowany tylko u niektórych użytkowników.

Trudno wskazać, kiedy dokładnie zadebiutują opisane zmiany. Niewykluczone jednak, że wraz z udostępnieniem interfejsu Coolwalk u wszystkich użytkowników w stabilnej wersji oprogramowania.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować zainstalować Android Auto w wersji beta i liczyć, że znajdziemy się w gronie wybrańców. Należy jednak mieć na uwadze, że mogą występować różne błędy i problemy.

Przykładowo u mnie, po zainstalowaniu najnowszej bety, nie mogę w ogóle połączyć się z samochodem.