man men mężczyzna dziadek siłacz trening sport strong
fot. Anna Shvets / Pexels

Pewnie nie masz najwydajniejszego smartfona z Androidem. To ten model

Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, jaki jest najwydajniejszy smartfon z Androidem na rynku. Odpowiedź na nie dość często się zmienia, ale aktualnie tytuł ten należy do smartfona, którego prawdopodobnie nie nosicie w swojej kieszeni. I dobrze ;)

Najwydajniejszy smartfon z Androidem to jest tylko jeden

AnTuTu ponownie opublikowało ranking najwydajniejszych smartfonów z Androidem. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że wszystkie modele w TOP 10 wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 888. Jeden z nich wyróżnia się jednak na tle pozostałych.

Mowa o modelu Nubia Red Magic 6, który w czerwcu 2021 roku uzyskał średni wynik na poziomie aż 842168 punktów i całkowicie zdeklasował konkurencję. Drugiemu w rankingu smartfonowi Asus ROG Phone 5 brakuje do lidera ponad 26500 punktów. Walka o miejsca od drugiego do czwartego była jednak wyrównana – różnice w „wykręconych” wynikach są minimalne.

Smartfony, które ulokowały się dalej, tj. na pozycji piątej i kolejnych, nie były już w stanie przekroczyć progu 800 tysięcy punktów. Najbliżej jej jest Xiaomi Mi 11 Ultra ze średnim wynikiem 797194 punktów. Warto też zauważyć, że pomiędzy ostatnim i pierwszym modelem w czerwcowym rankingu AnTuTu jest blisko 64 tysięcy punktów różnicy.

najwydajniejszy smartfon z Androidem czerwiec 2021 AnTuTu
Lista 10 najwydajniejszych smartfonów z Androidem w czerwcu 2021 roku (źródło: AnTuTu)

To dobitnie pokazuje, że procesor Qualcomm Snapdragon 888, mimo iż jest bardzo wydajny, jest tylko jedną z wielu składowych ostatecznej wydajności, obliczanej przez AnTuTu. Wypada tu również odnotować, że miesiąc wcześniej, tj. w maju 2021 roku, tytuł najwydajniejszego smartfona z Androidem w Chinach należał do Xiaomi Black Shark 4 Pro, natomiast w ujęciu globalnym do modelu Asus ROG Phone 5. W zeszłym miesiącu benchmark nie uwzględnił Nubii Red Magic 6 (być może dlatego, że przeprowadzono na niej zbyt mało testów, bo można ją kupić od połowy kwietnia 2021 roku).

Na koniec trzeba zauważyć, że już wkrótce w przygotowywanych przez AnTuTu rankingach zajdą poważne zmiany, bowiem Qualcomm zapowiedział procesor Snapdragon 888+. Amerykański gigant w momencie jego prezentacji poinformował, że zostanie w niego wyposażony m.in. nowy smartfon firmy Asus z serii ROG, a także flagowiec marki Honor. Ponadto w kolejce zainteresowanych są też Xiaomi, Vivo i Motorola.