xiaomi black shark 4
Xiaomi Black Shark 4

Ranking AnTuTu na maj. Snapdragon 888 w czołówce flagowców, w średniej półce – kompletny miszmasz

AnTuTu jakiś czas temu udostępniło nową wersję swojego oprogramowania. Antutu 9 wprowadza między innymi kilka kolejnych testów układu graficznego, jak i samego procesora. Jak wygląda ranking najszybszych smartfonów z poprzedniego miesiąca? Cóż, dla wielu z Was, pewnie bez większych zaskoczeń.

Ranking zdominowany przez chińskie smartfony

Flagowa jednostka Qualcomma na rok 2021 jest bardzo wydajna. Odkąd zadebiutował Snapdragon 888, u szczytu rankingów widzimy głównie smartfony napędzane flagowym procesorem Qualcomma. Najwydajniejszym urządzeniem w marcu tego roku był gamingowy Xiaomi Black Shark 4 Pro, który do dzisiaj piastuje pierwsze miejsce.

Ranking flagowców (fot. AnTuTu)

Nowe testy pozwoliły między innymi Red Magic 6 Pro pokonać Oppo Find X3 Pro, co dało smartfonowi dla graczy od Nubii uzyskać drugie miejsce. Na pozycji trzeciej znajduje się niedawno testowany przez nas OnePlus 9 Pro. Telefon, według deklaracji twórców Antutu, nie radzi sobie z wysokimi temperaturami, a kolejne testy nie są powtarzalne – częstotliwość taktowania zegarów spada, a wraz z nią także wydajność.

Kolejne miejsca zajmują urządzenia skupiające się na mobilnej fotografii. Oppo Find X3 Pro z mikroskopowym obiektywem zajmuje czwartą pozycję, a za nim jest Vivo X60 Pro+ z gimbalową stabilizacją ultraszerokiego kąta. Co ciekawe, OnePlus 9 (nieznacznie) wygrywa z gamingowym Asus ROG Phone 5. Podsumowanie zamyka Xiaomi Mi 11 Ultra.

Średnia półka nie ma się czego wstydzić

Przechodząc segment niżej, pierwsze miejsce zajmuje Xiaomi Mi 11 Lite 5G, napędzany przez nowy układ Qualcomma Snapdragon 780G, będąc jedynym (jak na razie) urządzeniem wyposażonym w ten SoC. Dalej jest smartfon niedostępny w kraju nad Wisłą – Redmi 10X 5G wraz z Dimensity 820, który znacząco przegrywa z obecnym liderem.

Ranking średniej półki (fot. AnTuTu)

Jeszcze niżej znajdziemy głównie smartfony Huawei, z autorskimi procesorami Kirin 985 oraz Kirin 820. Na miejscu dziewiątym znajduje się Oppo Reno 5G ze Snapdragonem 765G, którego mieliśmy okazję testować na łamach Tabletowo. Ostatnią pozycję rankingu zajmuje Redmi Note 9 5G z procesorem Dimensity 800U.