Xiaomi Watch S1 Active smartwatch render
Xiaomi Watch S1 Active (źródło: 91mobiles)

Premiera Xiaomi Watch S1 Active dopiero przed nami, a wiemy już o nim wszystko

Xiaomi planuje wprowadzić na rynek nowy smartwatch. Producent nie zdoła jednak już nikogo zaskoczyć, ponieważ jeszcze przed premierą, której daty wciąż nie znamy, do sieci wyciekła szczegółowa specyfikacja nadchodzącego modelu.

Premiera Xiaomi Watch S1 Active dopiero przed nami, a wiemy już o nim wszystko

Będzie to kolejny smartwatch z tej serii, ponieważ Xiaomi Watch S1 zadebiutował 28 grudnia 2021 roku na tej samej konferencji, na której producent zaprezentował flagowe modele Xiaomi 12 i 12 Pro. Niewykluczone, że wersja z dopiskiem „Active” zostanie pokazana podczas globalnej premiery high-endowych smartfonów, którą zaplanowano na 15 marca 2022 roku, czyli najbliższy wtorek.

Będzie to jednak już czysta formalność, ponieważ jeszcze przed oficjalną premierą do sieci wyciekła kompletna specyfikacja i charakterystyka nowego smartwatcha. Dzięki temu wiemy, że Xiaomi Watch S1 Active zaoferuje wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,43 cala i rozdzielczości 466×466 pikseli (326 ppi) ze szkłem Gorning Gorilla Glass 3. generacji.

Urządzenie ma mieć wymiary 46,5×47,3×11 mm i ważyć 36 gramów oraz korzystać z pasków o szerokości 22 mm. W sprzedaży pojawią się trzy wersje kolorystyczne: biała, niebieska i czarna. Zarówno smartwatch, jak i pasek z TPU i gumy do niego będzie w tym samym odcieniu.

Xiaomi Watch S1 Active smartwatch render
źródło: 91mobiles

Xiaomi Watch S1 Active obsługiwać ma łączność Bluetooth 5.2, WiFi 802.11b/g/n 2,4 GHz i GNSS (GPS, Glonass, Galileo, BDS). Użytkownicy będą mogli go połączyć z urządzeniami z systemem Android (6.0 i nowszym) oraz iOS (10.0 i nowszym). Aby wykorzystać pełnię potencjału smartwatcha, zalecane będzie zainstalowanie na smartfonie aplikacji Mi Wear.

Xiaomi Watch S1 Active zaoferuje również dostęp do 117 trybów sportowych z funkcją automatycznego rozpoznawania często wykonywanych aktywności, a także ponad 200 tarcz (w tym ruchomych tapet) i opcję ustawienia na ekranie smartwatcha własnego zdjęcia.

Ponadto nie zabraknie pulsometru z funkcją całodobowego pomiaru pulsu. Użytkownik będzie mógł też skorzystać z opcji monitorowania poziomu stresu i energii oraz cyklów snu, a także pulsoksymetru (SpO2). Xiaomi Watch S1 Active zaoferuje również możliwość wykonywania połączeń głosowych z wykorzystaniem modułu Bluetooth.

Obudowa smartwatcha będzie cechowała się odpornością 5 ATM, a wbudowany akumulator o pojemnością 470 mAh. Ładowanie z wykorzystaniem ładowarki z magnetycznymi złączami pinowymi ma trwać 2 godziny. Bateria powinna wystarczyć na 12 dni typowego użytkowania lub nawet do 24 w trybie zegarka albo do 30 godzin z aktywnym GPS-em.

Xiaomi Watch S1 Active smartwatch specyfikacja specs
źródło: Pricebaba

Cena Xiaomi Watch S1 Active pozostaje nieznana. Xiaomi Watch S1 kosztuje w Chinach od 1049 juanów (równowartość ~725 złotych), ale to niestety żaden punkt odniesienia. Pozostaje czekać na oficjalną premierę – prawdopodobnie już niedługo.