Xiaomi Watch S1 smartwatch
Xiaomi Watch S1 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Watch S1 to high-endowy smartwatch dla biznesmenów

Największymi gwiazdami dzisiejszej konferencji Xiaomi niewątpliwie były smartfony Xiaomi 12 i 12 Pro oraz Xiaomi 12X, jednak w jej trakcie producent zaprezentował również nowy, high-endowy smartwatch, a także kolejną generację słuchawek prawdziwie bezprzewodowych TWS.

Reklama

Smartwatch Xiaomi Watch S1

Według producenta jest to „wysokiej klasy inteligentny zegarek, dedykowany profesjonalnym ludziom biznesu”. Charakteryzuje go przede wszystkim klasyczny i elegancki, a także luksusowy design, ponieważ górna część obudowy pokryta jest szkłem szafirowym. Środkowa ramka wykonana jest z kolei z „autentycznej” stali nierdzewnej 316L.

Producent przygotował do tego modelu trzy skórzane paski (czarny, brązowy i niebieski) oraz dwa z kauczuku fluorowego (czarny i biały), które są odporne na wodę i plamy.

Jeżeli natomiast chodzi o specyfikację, to urządzenie oferuje 1,43-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 466×466 pikseli (329 ppi), który odświeża obraz z częstotliwością 60 Hz, a także akumulator o pojemności 470 mAh. Według deklaracji producenta, wystarczy on na 12 dni typowego użytkowania. Bateria ładuje się na podstawce magnetycznej.

Xiaomi Watch S1 smartwatch

Zegarek zapewnia też możliwość przeprowadzania rozmów głosowych bezpośrednio z jego poziomu po sparowaniu (z wykorzystaniem łączności Bluetooth) ze smartfonem oraz instalacji aplikacji firm trzecich – preinstalowane są trzy, ale użytkownik może pobrać więcej.

Ponadto zegarek oferuje wielofunkcyjne NFC, 117 trybów sportowych (w tym 19 profesjonalnych) z automatycznym wykrywaniem 3 z nich, dwuzakresowy GNSS (obsługa GPS, Glonass, Galileo, QZSS i Beidou), pulsometr, pulsoksymetr oraz możliwość monitorowania snu, a także wbudowanego asystenta głosowego Xiao AI.

Cena tego zegarka zaczynać się będzie w Chinach od 1049 juanów (równowartość ~670 złotych).

Słuchawki prawdziwie bezprzewodowe Xiaomi Buds 3

Najnowsza generacja słuchawek producenta może się pochwalić m.in. dostarczaniem dźwięku wysokiej jakości HiFi, trzema mikrofonami oraz redukcją hałasu z otoczenia nawet do 40 dB. Użytkownicy będą mogli wybrać trzy poziomy redukcji odgłosów otoczenia: całkowity, zbalansowany lub łagodny.

Słuchawki otrzymały też certyfikat pyłoszczelności i wodoodporności IP55. Według deklaracji producenta, Buds 3 będą działały z wyłączoną funkcją ANC do 7 godzin na jednym ładowaniu, a z wykorzystaniem etui-stacji ładującej można ten czas wydłużyć do w sumie 32 godzin.

Cena słuchawek Buds 3 będzie zaczynać się w Chinach od 449 juanów (~290 złotych.