Xiaomi Mi 11 Pro dostanie ekran WQHD+ z odświeżaniem 120 Hz

Mimo że Xiaomi przestało być producentem tanich flagowców, to nadal wiele osób z niecierpliwością czeka na kolejną generację. Jej premiera zbliża się nieuchronnie i są już pierwsze informacje na temat Xiaomi Mi 11 Pro.

Specyfikacja Xiaomi Mi 11 Pro – pierwsze informacje

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi ponownie wprowadzi na rynek dwie wersje swojego flagowca: podstawową oraz z dopiskiem „Pro”. Według niedawnych, nieoficjalnych doniesień, mają to być pierwsze smartfony z procesorem Qualcomm Snapdragon 875 na pokładzie od producenta z Chin, bo pierwsze w ogóle raczej nie – już w połowie stycznia 2021 roku zadebiutują flagowce z serii Galaxy S21, które w wybranych krajach będą sprzedawane właśnie z tym układem (nie w Polsce).

Jeszcze natomiast nie wiemy, kiedy Xiaomi zaprezentuje swoje high-endy z serii Mi 11 (lub jakkolwiek ją nazwie), ale prawdopodobnie też w pierwszym kwartale 2021 roku. Najwyższy więc czas, abyśmy zaczęli zbierać informacje na ich temat, a te powoli zaczynają się pojawiać.

Na pierwszy rzut oka Xiaomi Mi 11 Pro zaoferuje podobny ekran jak Xiaomi Mi 10
Na pierwszy rzut oka Xiaomi Mi 11 Pro zaoferuje podobny ekran jak Xiaomi Mi 10 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Jak donosi Digital Chat Station, który jest jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł nieoficjalnych doniesień o planach różnych producentów, Xiaomi Mi 11 Pro zostanie wyposażony w wyświetlacz, który będzie zachodzić nie tylko na boczne krawędzie, ale też na górną i dolną, aczkolwiek nie aż tak mocno, jak ma to miejsce w Huawei P40 Pro.

Informator dodaje też, że ekran w tym smartfonie ma mieć rozdzielczość WQHD+ i funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Xiaomi jeszcze nigdy nie zaoferowało takiego połączenia, a dzięki temu zapewni wymagającym użytkownikom znakomite doświadczenie podczas użytkowania. Warto tu wspomnieć, że w podobny (technicznie) wyświetlacz Samsung wyposaży Galaxy S21 Ultra.

Huawei P40 Pro screen display
Huawei P40 Pro (źródło: Huawei Mobile)

Dla przypomnienia, Xiaomi Mi 10 Pro oferuje wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością co najwyżej 90 Hz. W Xiaomi Mi 11 Pro, podobnie jak w poprzedniku, ponownie jednak zobaczymy okrągły otwór na aparat w lewym górnym rogu.

Na więcej informacji musimy natomiast jeszcze poczekać.

Te informacje mogą Cię zainteresować: