smartfon Xiaomi Mi 11 smartphone
Xiaomi Mi 11 (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mi 11 Lite do złudzenia będzie przypominał flagowego Mi 11

Najnowszy flagowiec Xiaomi, czyli Mi 11 niedawno trafił do sprzedaży w Polsce. Mimo to, wciąż oczekujemy pojawienia się na rynku kolejnych modeli z tej serii, m.in. Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra, które mają zaoferować topową specyfikację i świetne aparaty. Gdzieś za rogiem cały czas czai się także Xiaomi Mi 11 Lite, czyli nieco tańsza i odchudzona wersja flagowca.

Reklama

Jaki będzie Xiaomi Mi 11 Lite?

W styczniu Xiaomi Mi 11 Lite przeszedł certyfikację FCC, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że w jego środku znajdzie się bateria o pojemności 4150 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 33 W, a urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu Android 11 z nakładką MIUI 12.5. Do tego poznaliśmy też warianty, które pojawią się na rynku: 6 GB/128 GB, 8 GB/128 GB oraz 8 GB/256GB (RAM/pamięć wbudowana).

Ponadto do sieci wyciekły zdjęcia na których pozuje Xiaomi Mi 11 Lite. Wyglądał on na nich bardzo podobnie do swojego starszego brata i, jak się okazuje, faktycznie prezentowały one wygląd tego modelu. Potwierdza to najnowsza grafika, opublikowana przez serwis 91mobiles. Są to rendery, na których możemy zobaczyć zarówno front, jak i tył Xiaomi Mi 11 Lite w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, brzoskwiniowym oraz fioletowym.

smartfon Xiaomi Mi 11 Lite render
źródło: 91mobiles

Jak widzimy, smartfon ten zaoferuje trzy aparaty, które wraz z lampą błyskową zostaną umieszczone na kwadratowej wyspie w lewym górnym rogu tylnego panelu oraz pojedynczą kamerkę do selfie w okrągłym otworze w rogu wyświetlacza.

Według przecieków, Xiaomi Mi 11 Lite będzie dostępny zarówno w wersji 4G, jak i 5G. Ta pierwsza ma być napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 732G, zaś druga przez Qualcomm Snapdragon 765G. Wyświetlacz w obydwu wariantach ma charakteryzować się przekątną 6,55 cala, rozdzielczością Full HD+ i wysoką częstotliwością odświeżania.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację aparatów, to główny obiektyw na panelu tylnym będzie miał rozdzielczość 64 Mpix, zaś kolejne dwa 8 Mpix (z obiektywem ultraszerokokątnym) i 5 Mpix (makro). Aparat na przodzie ma z kolei legitymować się rozdzielczością 16 Mpix.

Oficjalna prezentacja Xiaomi Mi 11 Lite może nastąpić już wkrótce, lecz wciąż nie znamy daty premiery tego smartfona. Na razie producent utrzymuje ją w ścisłej tajemnicy.