smartfon Xiaomi Mi 11 smartphone
Xiaomi Mi 11 (źródło: Xiaomi)

Tak może wyglądać Xiaomi Mi 11 Lite! Są też informacje o specyfikacji

Do sieci wyciekły zdjęcia, które mają przedstawiać kolejnego przedstawiciela rodziny Mi 11, a konkretnie Xiaomi Mi 11 Lite. Oprócz wyglądu urządzenia, poznaliśmy także jego specyfikację.

Xiaomi Mi 11 Lite, czyli kolejny flagowej rodziny Mi 11

Z każdym tygodniem poznajemy coraz więcej szczegółów na temat kolejnych urządzeń od Xiaomi z serii Mi 11. Flagowiec nie zdążył jeszcze zadebiutować w naszym kraju, a tymczasem dostajemy kolejną porcję informacji na temat tańszej wersji urządzenia z dopiskiem „Lite”, która ma trafić do sprzedaży nieco później.

Do sieci wyciekły zdjęcia, które rzekomo przestawiają Xiaomi Mi 11 Lite. Smartfon mocno przypomina high-endowy model Xiaomi Mi 11. Wyspa na aparaty w postaci kwadratu zaoblonego na krawędziach, jak i pojedynczy aparat na froncie wyglądają łudząco podobnie, jak we flagowcu.

Xiaomi Mi 11 Lite - prawdopodobny wygląd urządzenia
Prawdopodobny wygląd Xiaomi Mi 11 Lite (źródło: Weibo)

Teleobiektyw i płaski ekran

Plotki głoszą, że główny obiektyw w module aparatu będzie miał rozdzielczość 64 Mpix. Co ciekawe, model ten ma być także wyposażony w teleobiektyw z 5x zoomem optycznym. Na temat trzeciego „oczka” nie ma na ten moment żadnych informacji, aczkolwiek należy się spodziewać, że będzie to obiektyw szerokokątny.

Z kolei z załączonego poniżej zdjęcia dowiadujemy się, że Xiaomi Mi 11 Lite ma pracować pod kontrolą systemu Android 11 z nakładką MIUI 12. Widać na nim też maksymalną częstotliwość taktowania procesora – 2,3 GHz. Możemy się zatem spodziewać, że sercem Xiaomi Mi 11 Lite zostanie Qualcomm Snapdragon 732G lub – jak mówią inne źródła – jeszcze niezapowiedziany procesor Snapdragon 755G.

Ponadto, w przeciwieństwie do Xiaomi Mi 11, wersja z dopiskiem „Lite” zostanie wyposażona w płaski wyświetlacz, aczkolwiek najprawdopodobniej również AMOLED z ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

Częściowo ujawniona specyfikacja Xiaomi Mi 11 Lite
Częściowa specyfikacja rzekomego modelu Xiaomi Mi 11 Lite (źródło: Weibo)

Według nieoficjalnych informacji, bateria urządzenia powinna mieścić 4150 mAh. Na pokładzie nie zabraknie również obsługi sieci 5G. Wcześniejsze doniesienia wspominały także o wsparciu dla 33 W ładowania przewodowego i o ekranie z obsługą wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz.

Wybór idealny?

Trzeba przyznać, że jak na model teoretycznie budżetowy, specyfikacja urządzenia może robić wrażenie. Spodziewamy się, że Xiaomi Mi 11 Lite zadebiutuje na rynku w okolicach marca 2021 roku. Tymczasem Xiaomi Polska szykuje się na polską premierę flagowego modelu Mi 11 – a ta już jutro, tj. 25 lutego 2021 roku. Konferencja rozpocznie się o godzinie 18:00.